- Būtu vēlams dārzā veikt inventarizāciju – mizu krokās un atlupumos dažkārt var atrast paslēpušos kaitēkļus vai to olas. Lidojošo kaitēkļu ierobežošanai var izlikt līmes slazdus jeb vairogus, pie kuriem pielips tie, kas pamodušies. Proti, tie ir dažādu krāsu vairogi vai lapas ar nežūstošu līmi: balti – zāģlapsenēm (ābeļu, plūmju u. c.); dzelteni – dažādajām mušām (ķiršu, smiltsērkšķu u. c.), baltblusiņām; sarkani – nevienādajiem mizgraužiem (kombinējot ar spirta šķīdumu traukos); zili – tripšiem. Kaitēkļu mošanās ir ļoti atkarīga no gaisa temperatūras – optimālā gaisa temperatūra ir plus 10–15 grādu.
- Ap augļu koku stumbriem apliec līmes ķeramjostas, lai pie tām pieliptu kaitēkļi, kas, tiklīdz atkūst augsne, lien ārā no zemes un meklē olu dēšanas vietas vai pārvietojas pa stumbru. Tā kā šogad nevar saprast, kādi laikapstākļi būs, vai augsne vispār kārtīgi sasals un kad sāksies pavasaris un siltās dienas, tad drošāk līmes ķeramjostas uzlikt agrāk. Tās liek aptuveni 30 cm no zemes, lai lietus tik ātri neizmērcē. Ķeramjostas tur divus mēnešus, pēc tam tās sadedzina.
- Daļu kaitēkļu var ierobežot, aprušinot vai aprokot apdobes ap kokiem vai krūmiem (ja vien tas ir iespējams), kā arī tos savācot ar rokām.
- Ja augļu koku miza cietusi no saules, plīsumu vietas laikus apsmērējot ar brūču ziedi un nosienot, stumbrus, iespējams, var saglābt.
- Pavasarim sākoties, zemenēm noņem brūnās lapas.
- Aprauga, vai ogulājiem un augļu kokiem nav sniega aplauzti zari.
Augļu kokiem un krūmiem (arī zemenēm) var dot pirmo pavasara mēslojumu, kas stiprinās augu.
- Avenēm atjauno apdobju mulču. Kad mulča nosēdīsies, vēlams, lai būtu 5–9 cm biezs slānis. Mulča jāpapildina katru gadu. Kā mulča der kūdra, komposts, sadalījušies kūtsmēsli, šķelda, zāģu skaidas. Tiesa, pirmajos aveņu audzēšanas gados nav ieteicams lietot svaigas zāģu skaidas.
- Agrs pavasaris ir ļoti piemērots vecāku augļu koku un krūmu apgriešanai, kam nepieciešama spēcīgāka vainaga atjaunošanās.
- Ja rudenī griezti ogulāju spraudeņi, tos pāršķiro un sprauž sagatavotā dobē nedaudz slīpi ar galotni uz ziemeļiem.
- Ja ir sagriezti potzari, potē ar kopulēšanas metodēm, kas piemērojamas neliela diametra kokiem. Resnākus kokus un zarus pārpotē vēlāk – mizas lobīšanās laikā.