Dārza darbi aprīlī:
- Sāc palēnām noņemt augiem piesegumus pret grauzējiem un saules apdegumiem. Aprīļa vidū pienācis laiks atbrīvot magnolijas, ginkus un citus salīgos augus, kas bija ietīti, lai nenosaltu. Tas jādara, kad dienas apmākušās, lai augi labāk pielāgotos gaisa temperatūrai un tos netraumētu spēcīgie pavasara saules stari. Svarīgi ievērot laika apstākļus: ja temperatūra izlīdzinājusies, var arī atsegt ātrāk, jo citādi augi zem piesegumiem var sākt augt un izsust.
- Ja kokiem konstatē uz stumbriem sala plaisas, tās aizsmērē ar brūču ziedi. Kad sāk briest un plaukt pumpuri, var redzēt, kuri koki un krūmi cietuši no sala un cik daudz apsaluši. Veigelām, deicijām, hortenzijām, sausseržiem izgriez bojātās daļas līdz dzīvajam pumpuram.
- Jāapgriež virši. Nogriez noziedējušās sausās ziedkopas. Tas vajadzīgs, lai veidotu un uzturētu kompaktu auga formu un veicinātu spēcīgu un veselīgu jauno dzinumu pieaugumu. Pabaro viršus! Izmanto skābo mēslojumu, kas paredzēts rododendriem, hortenzijām. Viršiem pietiek ar vienu pavasara mēslošanas reizi, jo tiem nepatīk pārbarošana.
- Īstais laiks koku un krūmu stādīšanai, it sevišķi, ja plānots stādīt kailsakņu stādus, jo augi tikko sāk mosties un tad tiem ir labākas iespējas ieaugties. Agrs pavasaris ir ieteicamākais stādīšanas laiks skujkokiem.
Augu pēc iestādīšanas vienmēr ieteicams apliet, pat ja augsne ir mitra, – laistīšana palīdz augsnei blīvi apņemt koka saknes un aizpildīt gaisa caurumus. - Ieplāno dārzā kādu vietiņu jaunam, neredzētam augam! Piemēram, Floridas kalikantam (Calycanthus floridus), kas ir līdz 2 m augsts krūms ar tumši sarkanbrūniem ziediem. Stādi vidēji auglīgā, labi drenētā augsnē, saulainā vietā. Vai arī izvēlies vidējo koluteju (Colutea x media), kādu eleagnu, katalpu.