10 praktiski knifi
- Kastes vispirms rūpīgi jāattīra no līmlentēm, jo tās nesadalīsies un piemēslos dārzu.
- Vietu, kur kartonus klās, būtu vēlams vismaz nopļaut, lai papīrs labāk piegulst zemei.
- Atkarībā no tā, ko plānots veidot konkrētajā vietā, var likt pat vairākas kartona kārtas. Ja iecerēta kārtaina un augsta dobe, tur biezam klājienam nav īpašas jēgas. Taču, ja virsū būs tikai plāna mulčas, teiksim, šķeldas, kārtiņa, tad gan kartonu var netaupīt.
- Jāraugās, lai salaiduma vietās kartons pārklātos, turklāt nevis mazliet, bet vismaz kādus 15 centimetrus. Tāpat rūpīgi jāseko, lai nekur pa kādu kastes caurumu nerēgotos zeme. Abas minētās vietas ir kā tāds Ahilleja papēdis – tur zāle izaug cauri ātrāk, nekā gaidīts. Tāpat nenovērtē par zemu gārsas un citu jaudīgo nezāļu dzīvotgribu. Ja tās izaug cauri asfaltam, tad kartons tām nepavisam nav šķērslis.
- Ja kādā nosegtajā vietā arvien aug cauri nezāles, kļūda jālabo – jānoņem mulča un jāuzklāj jauns kartona gabals.
- Plānojot kartonu izmantot kā melno plēvi, kas atbrīvo vietu no nezālēm, vēl svarīgāk ir izvēlēties lielus un biezus gabalus. Tad tos vieglāk nostiprināt ar kaut ko smagu, piemēram, akmeņiem.
- Izklāto kartonu labāk samitrināt, lai tas labāk piegulst zemei, nekustas un stiprākā vējā necilājas.
- Ar kartonu izklātās taciņas vai apdobes var mulčēt, piemēram, ar sienu, šķeldu, mizu mulču.
- Kartons, uz kura tiek veidota dobe, sadalīsies samērā ātri – pietiks ar vienu sezonu. Ja to atstāj tāpat vien, nenosegtu, tad nezāles tas iegrožos ilgāk. Iemesls – mitrumā kartona dzīve sarūk straujāk.
- Parasti dobju veidošanu un citus kartona darbus iesaka veikt pavasarī vai vasarā, lai jau nākamajā pavasarī uz stādīšanas laiku vieta būtu darba kārtībā. Klājot rudenī, velēna var nepagūt sadalīties.