Kas īpašumam kaimiņos
Kaimiņus, tāpat kā radus, neizvēlas. Tāpēc pirms iegādes vajadzētu ņemt talkā visus iespējamos rīkus un veidus, lai noskaidrotu, kas īpašumam apkārt. Var apbraukāt apkārtni, lai pārliecinātos, ka tuvumā nav lielas fermas vai aizdomīgas ražotnes, un apskatītu, kā izskatās kaimiņu saimniecības. Var pagūglēt, vai nav bijuši kādi nejauki strīdi saistībā ar konkrēto vietu.
Vienmēr vajag izpētīt teritorijas plānus, kas atklāj, piemēram, zemes paredzēto izmantošanas veidu vai to, kur ir plūdu draudiem pakļautās vai piesārņotās teritorijas. Var aplūkot apkārtni internetā pieejamajos satelītattēlos. Noteikti vērts piezvanīt vietējai pašvaldībai un pajautāt par konkrēto vietu un vietvaras plāniem tuvākajai apkārtnei. Var sociālajos medijos vietējās grupās uzjautāt, vai kāds nezina ko pastāstīt.
Ja līdzās ir intensīvā lauksaimniecība, tad jārēķinās ar tās radīto ietekmi un apgrūtinātu iespēju attīstīt, piemēram, bioloģisko lauksaimniecību. Rūpīga priekšizpēte, protams, neizslēdz, ka kaimiņi plānus var mainīt vai uzrasties jauni kaimiņi.
Piemēram, Franču Mājas saimniekiem īpašums šķita pievilcīgs piegulošā meža dēļ. Tomēr izrādījās, ka meža īpašnieku plānos nav skaista ainava, bet gan daudz kokmateriālu. Tagad jācīnās un jāmēģina pārliecināt kaimiņus, lai mežu neizzāģē pilnībā.
- Raksta sākums
- Kādā stāvoklī ir piebraucamie ceļi
- Kā kopsi zemi un veiksi remontdarbus
- Kāds ir elektrības pieslēgums
- Kas īpašumam kaimiņos
- Kad vērts gatavoties kaut kam vēl sliktākam
- Cik augsti ir gruntsūdeņi
- Cik daudz atkritumu ir īpašumā
- Kādus kustoņus varēsi satikt īpašumā
- Kādi augi aug ap un arī uz mājas