Kādā stāvoklī ir piebraucamie ceļi
Skaidrs, ka, raugoties pēc īpašuma, viens no svarīgajiem lielumiem ir piebraucamā ceļa esamība. Tomēr nebūs gana tikai nokonstatēt, ka ceļš ir un tas nepieder kādam citam. Svarīgi ir arī zināt, kāds tas ceļš ir. Kad zeme sasalusi vai izkaltusi vasaras tveicē, visi ceļi ir braucami. Pavisam cita – parasti dubļaina un neizbraucama – aina atklājas pavasaros un rudeņos.
Dažus desmitus metru var arī izbrist, bet ko darīt ar simtiem metru vai pat kilometriem. Šādu ceļu nevarēs uzlabot ar vienu šķembu kravu. Šķīdonis to apēdīs ātri vien. Turklāt šo ceļu vajadzēs izbraukt arī smagajai autotehnikai, kas piegādās, piemēram, būvmateriālus, malku. Kaut nedaudz sagatavoties tam, kas sagaidāms sliktos laikapstākļos, palīdzēs, ja zināsi, kas pamatā veido ceļu, – smilts, māls.
Otrs ne pārāk pozitīvs scenārijs ir mājai tuvu esošs grants ceļš. Tas varbūt nesagādās raizes ar piebraukšanu, bet sausajos periodos (un tā nav tikai vasara, bet patiesībā vistrakāk ir sausos pavasaros, kad kokiem un krūmiem vēl nav lapu) jārēķinās ar ievērojamu pieputekļojumu. Ja pa šādu ceļu karstā vasaras dienā, kad valdošie vēji pūš uz māju, aiztraucas baļķvedējs, necaurredzami putekļu mākoņi izplešas pat simtiem metru lielā apgabalā.
- Raksta sākums
- Kādā stāvoklī ir piebraucamie ceļi
- Kā kopsi zemi un veiksi remontdarbus
- Kāds ir elektrības pieslēgums
- Kas īpašumam kaimiņos
- Kad vērts gatavoties kaut kam vēl sliktākam
- Cik augsti ir gruntsūdeņi
- Cik daudz atkritumu ir īpašumā
- Kādus kustoņus varēsi satikt īpašumā
- Kādi augi aug ap un arī uz mājas