Īsi par svarīgāko
- Kaļķa krāsa ir videi nekaitīga un elpojoša. Tā ļauj virsmai gan uzsūkt, gan izvadīt mitrumu. Šo krāsu var izmantot gan ārsienu krāsošanai, gan iekštelpās. Krāsa ir sedzoša, ar matētu virsmu, tai piemīt aktuālais nevienmērīguma šarms.
- Ārsienu krāsošana jāveic dienā, kad ir apmācies un mitrs laiks, jo kaļķis reaģē ar gaisu mitrā vidē un šādi krāsa pagūst sacietēt vienmērīgi. Piemēram, ziemas salā nevar krāsot – ja kaļķis izsalst, tas ir pagalam.
- Kaļķim piemīt dezinficējošas, antiseptiskas īpašības – agrākos laikos kaļķa krāsu allaž izmantoja pagraba un kūts sienu krāsošanai, jo vajadzēja tikt vaļā no pelējuma.
- Vislabāk kaļķa krāsu klāt uz kaļķa apmetuma. Ieteicams krāsot vairākās plānās kārtās. Savukārt, stiprināto kaļķa krāsu, kam pievienota celulozes līme, var klāt uz dažādām virsmām, dažādu veidu apmetumiem un mūra, kā arī uz rīģipša plāksnēm, taču tā nav piemērota virsmām, kas būs pakļautas lielai nodiluma slodzei. Turklāt šī krāsa var nedaudz smērēt.
- Strādājot ar kaļķa krāsām, jālieto aizsargbrilles un gumijoti darba cimdi, jo kaļķis (gan dzēsts, gan nedzēsts) ir kodīga viela. Ja krāsa uzšļakstās, kur nevajag, tā uzreiz jānomazgā ar ūdeni, lai neieēdas virsmā.