Konsultē Arnis Pastars, Tikkurila Academy vadītājs.
Virtuves skapīšu fasādi var pārkrāsot! Darbs būs visnotaļ laikietilpīgs, un tas nenotiks tik ātri un vienkārši, cik būtu uzlikt jaunas durtiņas, bet nekas nav neiespējams, ja vien ir apņēmība.
Kādu krāsu izvēlēties?
Jāizvēlas mēbelēm paredzēta krāsa, tai ir augstāka nodilumizturība. Vislabākā noteikti būs ūdens bāzes krāsa, jo tai ir mazāk izgarojumu, turklāt tā ir videi draudzīgāka. Īpaši tam vajadzētu pievērst uzmanību, ja darbi noris dzīvojamajā platībā. Nevajag baidīties no tā, ka ūdens bāzes krāsas varētu būt mazāk izturīgas. Tiklīdz tās nožūst, tā vairs nenāk nost.
Arnis Pastars neiesaka izvēlēties matētu krāsu, jo matētas virsmas ātrāk smērējas un ir grūtāk kopt. Vislabāk derēs pusmatēta krāsa. Laba ir arī glancētas krāsas izvēle, bet tad jāatceras, ka uz glancētas virsmas būs labāk pamanāmas atjaunošanas laikā pieļautās kļūdas, ja tādas būs.
Vēl eksperts iesaka rūpīgi pārdomāt krāsas izvēli jau brīdī, kad tiek iegādāta grunts. Piemēram, ja virsma tiek krāsota pelēkā krāsā, tad pietiks ar divām krāsas kārtām. Ja ir vēlme veidot košu interjeru un tiek izvēlēta kāda no spilgtajām krāsām jeb signāltoņiem (spilgti oranžs, zaļš, dzeltens u. c.), tad krāsa būs jāklāj ne mazāk kā trijās kārtās, jo šīm krāsām ir raksturīga sliktāka sedzamība.
Šādos gadījumos vislabāk būtu arī ietonēt gruntskrāsu. Parasti gruntskrāsu tonē gaišāku par izvēlēto toni, lai krāsošanas laikā vieglāk pamanīt, kur krāsa uzklājusies biezākā, bet kur plānākā kārtā.
Arnis Pastars arī norāda, ka krāsošana patiesībā ir pēdējais posms visā darba procesā. Rakstā zemāk lasiet visu procesu un ieteikumus soli pa solim!