Mājas pārdošanas sludinājuma fotogrāfijas potenciālajam pircējam ir viens no būtiskākajiem informācijas avotiem, lai viņš par īpašumu vispār sāktu interesēties.Tāpēc mājas fotografēšana jāveic pārdomāti un atbildīgi. Bildes būs glītākas, ja tās fotografēs no rīta vai vakarpusē, kad saule nav tik spoža un rada vairāk izkliedētu gaismu, tādējādi bildes sanāks mākslinieciskākas.
Bieži vien fotogrāfijas pat vairāk nekā sludinājuma teksts pievērš uzmanību un ieinteresē potenciālo pircēju izvēlēties tieši šo māju.
Pavasarī, vasarā un rudenī, kad kokus vēl klāj krāsainas rudens lapas, bildes jau pašas par sevi radīs patīkamāku noskaņu. Taču mājas pērk un pārdod arī ziemā, tāpēc arī baltais sniegs jāizmanto kā efekts, nevis defekts. Tiesa, kad uzkritis sniegs, potenciālais pircējs nevar redzēt, kas slēpjas zem sniega – vai teritorija ir labiekārtota, vai uz piebraucamā ceļa ir bruģis vai šķembu klājums.
Viena no kļūdām, ko mēdz pieļaut, – sludinājumā ievieto attēlus tikai ar mājas ārpusi, neradot nekādu priekšstatu par to, kā izskatās iekštelpās. Jo vairāk informācijas sludinājumā un attēlos parāda, jo vairāk tas atvieglo dzīvi gan pārdevējam, gan pircējam. Pat ja ir kas netīkams, kāds defekts, kādam mājas stūrim nobiris apmetums, to būtu vērts norādīt, jo realitāte tāpat nebūs noslēpjama.
Arī tad, ja daļai ēkas remonts ir sākts, bet nav pabeigts, to vajadzētu parādīt, lai pircējam ir priekšstats, cik vēl vajadzēs ieguldīt, ja viņš konkrēto īpašumu nopirks. Daļa cilvēku vēlas mājā uzreiz nākt un dzīvot, bet citiem nekādas problēmas nerada tas, ka augšstāvā vēl jāieliek vanna un pods.
Tāpat ieteicams nofotografēt arī mājai tuvējo apkārtni – kādam dzelzceļa tuvums netraucē, bet cits par dzīvi netālu no vilciena sliedēm negrib ne dzirdēt. Ja šo informāciju noklusē, potenciālais pircējs atbrauc skatīties īpašumu un viļas. Tāpēc pilnīga informācija pasargā gan no liekas laika tērēšanas, gan tā sauktajiem ekskursantiem, kas realitātē neko negrasās pirkt, tikai skatās.
Priekšdarbi, lai māju sagatavotu fotosesijai:
* Sakārto un kārtīgi iztīra telpas.
* Savāc un noņem visus liekos priekšmetus, jo tie rada pārblīvēta un nekārtīga mājokļa iespaidu. Liekas mantas rada arī izjūtu, ka telpas ir mazas.
* Pēc iespējas noņem visus priekšmetus no galdiem un virtuves darba virsmām – tām jābūt pēc iespējas tīrām un tukšām.
* No ledusskapja, saldētavas un citām virsmām noņem magnētiņus, līmlapiņas un citas lietas.
* Sakārto uz dīvāna spilvenus, novāc segas, tālvadības pultis un citus priekšmetus.
* Kārtīgi saklāj gultas. Sakop bērnistabas un pēc iespējas novāc rotaļlietas – lai istabā nevalda haoss, bet bērniem tīkama un radoša atmosfēra.
* Vannasistabā novāc visas šampūna pudeles, ziepes, zobu birstes un citus higiēnas priekšmetus.
* Aizver tualetes podus, lai izskatās higiēniskāk.
* Gaumīgāk izskatās tīri un vienkrāsaini dvieļi.
* Ja mājā ir kamīns, to iztīra un sagatavo iedegšanai. Pārliecinies, ka kamīns ir tīrs.
* Novāc visas mājdzīvnieku rotaļlietas un kastes, arī ēdienu trauki bildē nav vajadzīgi.
* Ziedi vāzēs, svaigi augļi uz galda un degošas sveces rada patīkamu un mājīgu atmosfēru – arī telpa izskatīsies omulīgāka.
* Sakop pagalmu – tīrs un kopts mauriņš piesaistīs lielāku uzmanību nekā bērnu vai suņu rotaļlietām piemētāts sētsvidus vai haotiski izliktas dārza mēbeles.
* Sakop apkārtējo teritoriju, lai attēlā nebūtu redzamas dēļu un ķieģeļu kaudzes – lai vizuāli glīti izskatās, bet lai arī kaut kas būtisks netiktu noklusēts.
* Mājas ārpusi nofotografē no visām pusēm, ja tas iespējams. Ja mājai ir divi stāvi, fotogrāfijās parādi abus – radi tādu kopainu, lai pircējam par īpašumu rodas pilnīgs priekšstats.
* Nobildē visas saimniecības ēkas un palīgēkas, arī lapenes un atpūtas vietas dārzā – jo vairāk attēlos būs redzams, jo potenciālajam pircējam būs pilnīgāks priekšstats par īpašumu.