- Ja maija sākuma vasarīgais karstums ir zālei ļāvis sasniegt augšanas ātruma rekordus, jūniju var nākties pavadīt gan zāles pļaušanas, gan nezāļu ravēšanas zīmē. Arī apdobēs ap košumkrūmiem.
- Iespējami drīz pēc noziedēšanas jāveic kopšanas darbi – formējam pavasarī vai vasaras sākumā balti ziedošo Vanhuta (Spiraea x vanhouttei), pelēkās (S. x cinerea), Niponas (S. nipponica), asās spirejas (S. x arguta) stādījumus. Arī forsītijas (Forsythia), fizokarpus (Physocarpus), deicijas (Deutzia), neīstos jasmīnus jeb filadelfus (Philadelphus). Iemesls gaužām vienkāršs – šīm kultūrām ziedi veidojas uz iepriekšējā gada dzinumiem, un šie dzinumi sāk intensīvi augt pēc auga noziedēšanas. Ja augu frizēsim vēlāk, nākamgad tā ziedēšana būs krietni nabagāka.
- Šī paša iemesla dēļ nevajadzētu skopoties arī ar kādu lēni šķīstošā kompleksā mēslojuma sauju noziedējušiem košumkrūmiem vai noražojušiem ogulājiem pēc ražas novākšanas – lai aug spēcīgi jaunie dzinumi, lai ieriešas ziedpumpuri. Atcerēsimies, ka pamats nākamā gada ziedēšanas krāšņumam un ražai daudzām kultūrām tiek likts jau šī gada jūnijā!
- Arī rododendri pēc noziedēšanas jāpabaro.
Jūnijs ir īstais vīnogulāju stādīšanas laiks.
- Tikko iestādītiem kokiem un krūmiem uz sakņu zonas uzber visparastākās kūdras (ja augam vajadzīga bāziska vide, tad kaļķoto kūdru) vai mizu mulčas kārtiņu, kas palīdz saglabāt mitrumu, – augs par to būs tikai pateicīgs.
- Sākas ēdamo sausseržu ražas laiks. Ja sausseržu dārzā vēl nav – nopērc kādu pārīti, podiņā ar visām ogām! Šobrīd un joprojām tā ir visagrākā ogulāju kultūra Latvijā.
- Līgo vakarā, griežot meijas, pateicies kokam. Nekad nelauz galotni!