• Kas augustā jādara ar kokiem un krūmiem?

    Darbi augustā
    Andrejs Svilāns
    1. janvāris, 2019
    882 komentāri

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: pixabay
    Kādus kokus un krūmus apgriezt jau vasaras nogalē, bet kurus labāk atstāt citam laikam, kā arī neaizmirsti par laistīšanu īpaši siltās un saulainās vasarās. Konsultē Andrejs Svilāns, dendrologs un Nacionālā botāniskā dārza direktors.
    • Hortenzijām svarīgi nodrošināt pienācīgu mitruma daudzumu, lai krūms savu dekorativitāti saglabātu līdz pat septembrim. Citādi var sākties ziedu iežūšana ar tai sekojošu ziedlapu nobrūnēšanu.
    • Jāatceras, ka hortenziju ziedu krāsošanās ir ļoti atkarīga no gaismas, tādēļ, stādot pilnā apgaismojumā, stādāmo bedri vajag lielu un bagātīgi pildītu ar trūdzemi, kam neskādēs māla un kūdras piemaisīšana.
    • Ja laiks pieturas sauss, par laistīšanu būs priecīgi arī rododendri, tūjas jeb dzīvības koki, zemās skujkoku formas, it īpaši, šogad pavasarī stādītie augi, kas vēl nav paspējuši saknes ielaist dziļumā.
    • Lai gan laika trūkuma apstākļos dzīvžogu apgriešanu parasti atliek uz ziemu, augusts ir pats labākais brīdis pēdējai lapaino dzīvžogu safrizēšanai pirms ziemas. Atskaitot balti ziedošās spirejas, forsītijas, jasmīnus, kuriem uz izaugušajiem dzinumiem veidosies nākamā gada ziedi. To frizēšanu atstāj uz nākamo gadu, uzreiz pēc noziedēšanas. Šiem krūmiem vari veikt tikai figūras pielabošanu, izgriežot noziedējušos dzinumus līdz spēcīgākam jaunajam dzinumam. Ja jaunais dzinums stipri izlīdis no vispārējās kompozīcijas, protams, to vari saīsināt, bet – tas ir izņēmuma gadījums. Pie viena līdz pat zemei izņemami sausie vai stipri novecojušies un pusdzīvie dzinumi, bet – šo darbu vari atstāt arī uz ziemu… Tiesa, ej nu ziemā pamani, kurš starp veselīgajiem zariem ir tikai pusdzīvs!
    • Darba rīki dzīvžogu apgriešanai, protams, ir dažnedažādi, tomēr pats galvenais ir rūpēties par to, lai rīki būtu asi un grieztu, nevis plēstu zarus.
    • No baltegļu un priežu griešanas vasarā (arī augustā) vajadzētu atturēties – vislabāk tās griezt ziemas otrajā pusē vai agri pavasarī. Griežot šos skujkokus, tiem izdalās sveķi, un sveķu smarža var piesaistīt kukaiņus.
    • Savukārt egles un tūjas nepieciešamības gadījumā tomēr vari piegriezt arī vasarā – tām griezuma vietas samērā ātri aprēto, un augs pats sevi aizsargā. Tikai nedari to tad, kad ir ekstrēmi apstākļi – ļoti karsts un sauss laiks.

    882 komentāri

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē