- Ja laiks pieturas silts un sauss, dārzs vēl arvien jālaista. Ne katru dienu, bet pāris reižu nedēļā gan vajadzētu. Labāk to darīt no rītiem – laistīšana vakaros kopā ar naksnīgo miglu un vēso rīta rasu var veicināt dažādu sēņu slimību attīstību.
- Kad augsne pietiekami mitra, daudzgadīgās puķes piebaro ar komplekso rudens mēslojumu (tajā ir samazināts vai pilnīgi izskausts slāpeklis, bet palielināts kālija un fosfora daudzumu). Rudens mēslojums veicina dzinumu pārkoksnēšanos un pumpuru nobriešanu, palielina augu salizturību. Mēneša sākumā (ziedpumpuru veidošanās laikā) noteikti dod pilnmēslojumu dālijām un gladiolām.
Rudens mēslojums veicina dzinumu pārkoksnēšanos un pumpuru nobriešanu, palielina augu salizturību.
- Daļai dāliju šķirņu izlauz padusītes (sānu dzinumus), lai sekmētu krāšņāku ziedēšanu.
- Ja tev kārojas kādai no dārzā ziedošajām puķēm ievākt sēklas, tiek uzskatīts, ka labākās sēklas ienākas no pirmajiem ziediem, tāpēc tos neizgriez, bet ļauj nobriest sēklu pogaļām. Ja sēklu vākšana nav paredzēta, turpini noziedējušo vai citādi bojāto ziedkopu izgriešanu, novāc neglīti apvītušās un slimās lapas.
- Arī rožu krūmiem jāturpina veco ziedu izgriešana.
- Augusta sākumā rozes pēdējo reizi drīkst saņemt slāpekli saturošu mēslojumu, bet jau mēneša beigās rožu krūmus mēslo ar magnija sulfātu vai citu magniju saturošu mēslojumu, kas veicinās dzinumu nobriešanu un augu sagatavošanos ziemai un salam. Tāpat augusta otrajā pusē ieteicams ap rožu ceriem iestrādāt koka pelnus, vidēji izkaisot 0,5 kg uz 1 kvadrātmetru. Pelni satur K, Ca, Mg un vairākus citus mikroelementus, kas stiprina rožu izturību.
- Ja stādījums sabiezējis, pārstādi un sadali pavasarī un vasaras sākumā ziedošās ziemcietes – bergēnijas, mežlilijas, lauztās sirdis, prīmulas, peonijas, astilbes u. c. To nebūtu vēlams darīt ar vasaras nogalē un rudenī ziedošajām puķēm – helēnijām, rudbekijām, miķelītēm u. c.
- Mēneša otrajā pusē pastāvīgā vietā izstādi divgadīgo puķu – kāršrožu, pulkstenīšu, studentneļķu, uzpirkstīšu, neaizmirstulīšu un atraitnīšu – stādus.
- Arī vasaras puķēm augustā noteikti vēl dod papildmēslojumu. Dažas no tām gan sāk pārziedēt un zaudē savu glīto izskatu, bet to var labot, cerus visai pamatīgi apgriežot (visbiežāk lobēlijas un alisītes), lai panāktu ziedēšanu līdz salnām.
- Dālijām un gladiolām sarūpē atbilstošus balstus, lai stādījums vējā neizgāžas.
- Stādi sīpolpuķes – lilijas, vēlziedes, fritilārijas, sniedzītes, puškīnijas, muskares un krokusus.