Rekordisti
Islandes zirgi ir ne vien fiziski izturīgi, bet arī viņu mūžs ir krietni vien garāks nekā citām zirgu šķirnēm. Citiem zirgiem vidējais mūža ilgums ir no 25 līdz 30 gadiem, bet Islandes zirgu tēviņš līdz pat 25 gadu vecumam ir seksuāli aktīvs un izmantojams mātīšu apsēklošanai.
Ar mazajiem kumeļiem netiek jāts pirmos četrus gadus, jo nav jau kur steigties. Šajā laikā zirdziņš dzīvo ciešā saskarē ar cilvēkiem, lai iemācītos tiem uzticēties un sadraudzētos ar viņiem – tad zirgu būs vieglāk iejāt un apmācīt. Islandes zirgi fiziski pilnībā attīstās līdz septiņu gadu vecumam, un produktīvākie gadi viņiem ir no astoņiem līdz pat astoņpadsmit gadiem.
Pasaules rekordu grāmatās savu vārdu ierakstījis Islandes zirgs Tulle – viņš nodzīvoja 56 gadus.
Savukārt kāds Lielbritānijā dzīvojošs islandietis sasniedzis 42 gadu vecumu. Interesanti, ka ilgdzīvotāji ir nevis zirgi no Islandes, kur viņi izolētībā uz salas ir pasargāti no slimībām, bet gan valstīs, kur zirgi var saķert arī iesnas un krekšķi.
Interesanti fakti
- Islandē zirgus mēdza apglabāt kopā ar saimnieku.
Viduslaikos zirgi nenoliedzami bija cilvēka vērtīgākie kompanjoni. Īpaši Islandē, kur skarbo dabas apstākļu un reljefa dēļ pārvietoties ar kājām bija daudz sarežģītāk nekā līdzenumu zemēs. Zirgs bija islandieša statusa simbols un lepnums, tāpēc, cilvēkam nomirstot, viņu nereti apglabāja kopā ar savu zirgu. - Islandes zirgos draudzīgums ticis ieaudzināts.
Sendienās bargas ziemas cilvēki ar zirgiem pārlaida vienās telpās, tāpēc zirgiem vajadzēja būt paklausīgiem un draudzīgiem, lai nenodarītu pāri cilvēkiem. Agresīvākajiem un nepaklausīgajiem skarbajos apstākļos vienkārši nebija vietas, tāpēc no tiem atbrīvojās. Rezultātā šīs īpašības gandrīz pilnībā ir tikušas izskaustas no Islandes zirgu rakstura. - Islandē uz 330 tūkstošiem cilvēku ir aptuveni 80 tūkstoši zirgu.
Jautājums – ko viņi ar tiem dara? Daļa no zirgiem tiek eksportēta gan uz Eiropu, gan Ameriku, kur šie zirgi ir lielā cieņā. Tie tiek audzēti arī tāpēc, lai iegūtu zirgu vilnu un piedalītos sacensībās. Daļa no zirgiem tiek audzēta arī gaļas ieguvei, lielākais zirgu gaļas pieprasījums ir no Japānas.