Par sveču svečturiem var izmantot dažādas caurspīdīgas pudeles. Dažās pudelēs saber ažūrus ziediņus vai ziedlapiņas, kas gaismā uzmirdzēs kā krāsains kaleidoskops.
Ar ziedošiem dekoriem papildināts svinību galds vienmēr izskatīsies labi. Galda celiņa sānu galus var sasiet ar nelielu aukliņu. Mezgla viducī iesien nelielu ziedu buntīti.
Dzērienus var īpaši izrotāt, pie glāzes kājiņām pievienojot mazas ziedu kompozīcijas.
Ātri pagatavojamai ballītes virtenei būs nepieciešamas krāsainas auduma strēmeles un rupja saimniecības aukla. Kā materiālu var izmantot vairs nevajadzīgu apģērbu audumus. Strēmeles saloka uz pusēm un ar nelielu atstarpju intervālu iesien džutas auklā.
Lielāka diametra izšūšanas rāmi var izmantot kā pamatni, lai izveidotu sienas dekoru, kas rotāts ar dabiski krāsotām auduma lentēm. Auduma lentes veido, audumu saplēšot smalkās strēmelēs un sakrāsojot tās ar saspiestām ogām un to sulu. Rezultātā var iegūt dažādu krāsu intensitātes lentes, kas noder mājas dekorēšanai un dāvanu saiņošanai.
Logā vai telpā var iekārt brīvstāvošu un rotējošu dekoru ar maziem ziediņiem. Par pamatu tam izmanto izšūšanas apļa rāmi, kas aptīts ar smalkām samta lentītēm. Tikpat labi var saliekt kādu kārklu klūgu. Pie lentīšu joslām piestiprina smalkus ziediņus.
Puķupodi ir lieliskas mazas vāzītes, kuros ļoti nepiespiesti un organiski iedzīvojas visvienkāršākās lauku puķītes. Puķupodu iekšpusē ievieto mazus stikla traukus, ko piepilda ar ūdeni.
Vasaru iespējams dokumentēt, izveidojot nelielas herbāriju glezniņas. Mazos stikla rāmīšus var periodiski mainīt un pārveidot, iemūžinot skaistos ziedus savās sajūtās uz ilgāku laiku.