Ikvienam var iznākt ilgāk aizkavēties darbā un mocīties sirdsapziņas pārmetumos, ka uzticamais četrkājainais draugs vientuļš sēž mājās aiz aizslēgtām durvīm un ilgojas pēc vakara pastaigas, kā arī ir ļoti nocieties savu dabisko vajadzību dēļ. Dažu profesiju pārstāvjiem nākas doties vairāku dienu komandējumā, un bieži nav neviena, kam uzticēt suņa, kaķa vai papagaiļa pieskatīšanu.
Grūtības ar regulāru suņa izvešanu pastaigā var būt arī gados veciem ļaudīm vai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Arī ģimenei, kurai tikko piedzimis mazulis, kādu laiku var rasties problēmas ar mājdzīvnieku aprūpi. Nedod dievs, ja pēkšņi uzbrūk kāda slimība, kuras dēļ suņa saimniekam nākas iegulties uz ilgāku laiku slimnīcā.
Aukle labāka par suņu viesnīcu
Mūsdienās, kad daudzi priekšroku dod dzīvei vienatnē ar mājdzīvnieku, šādas situācijas nav retums. Vajadzīgs kāds, kurš uz laiku aizvieto saimnieku un aprūpē mājdzīvnieku, tāpēc ir atvērta ne viena vien patversme jeb dzīvnieku viesnīca, kura piedāvā uz laiku savās telpās izmitināt mājdzīvniekus.
Taču sunim vai kaķim kaut īslaicīga pārvākšanās uz svešu vietu izraisa stresu. Dzīvnieki skumst un pat atsakās no barības, tādēļ arvien lielāku popularitāti iegūst to firmu pakalpojumi, kas specializējušās mājdzīvnieku aprūpē viņu pastāvīgajā dzīvesvietā.
Pat tad, ja jums ir akvārija zivtiņas vai kāds mazs grauzējs vai rāpulis, kuram cilvēku kompānija nemaz nav tik svarīga, nepieciešams, lai kāds šos mājdzīvniekus pabarotu, iztīrītu viņu mītni un pārliecinātos, ka ar mīluļiem viss ir kārtībā.
Tā, piemēram, suņu staidzinātājs jūsu mīluli viņam ierastajā laikā izvedīs pastaigā pa iemīļoto pastaigu vietu – pagalmu, parku vai mežu. Ja saimnieks vēlas, mājdzīvnieku auklīte var arī ierasties divreiz dienā tikai apraudzīt suni vai kaķi, lai tā īsinātu laiku, kas mīlulim jāpavada bez saimnieka. Turklāt, ja saimnieks mājokli atstājis uz vairākām dienām, aukles pienākums ir arī pabarot mīluli, aplaistīt istabas augus, iztukšot pastkastīti. Reizēm tiek palūgts atvērt un aizvērt aizkarus, ieslēgt un izslēgt gaismu, lai tā maldinātu iespējamos zagļus, kuri to vien gaida, ka dzīvoklis vai māja tiks atstāta bez uzraudzības.
Aukle, ja nepieciešams, mājdzīvnieku aizvedīs pie veterinārārsta, iedos kārtējo zāļu devu, bet tiem četrkājainajiem draugiem, kuri, piemēram, apmeklē suņu skolu, regulāri būs nodrošināta pavadība arī uz mācību vietu.
Taču pats galvenais – mīlulis varēs gulēt sev tik ierastajā vietā, ēst no sava trauciņa, spēlēties ar savām rotaļlietām. Tā tiks aiztaupīti daudzi lieki pārdzīvojumi, kas rastos, ja viņu uz laiku nāktos pārvietot uz patversmi jeb dzīvnieku viesnīcu.
Tomēr gadās arī tā, ka mājdzīvnieks jāatstāj uz ilgāku laiku, piemēram, saimniekam dodoties garākā ceļojumā. Tad nereti izdevīgāk ir dzīvnieku izmitināt aukles mājvietā. šāda aprūpe audžuģimenē tiem sagādās mazāk pārdzīvojumu, kā arī dzīvniekam tiks pievērsta daudz lielāka un individuālāka uzmanība nekā tad, ja viņu nodotu patversmē.
Savstarpēja uzticība
Par suņu staidzinātāju, protams, nevar strādāt kurš katrs. Tam jābūt iepriekš speciāli sagatavotam, jāpārzina dzīvnieku psiholoģija, jāprot rīkoties nestandarta situācijās, kā arī tādam, kurš mīl dzīvniekus, prot ar tiem atrast kopēju valodu.
Pirmajā tikšanās reizē firma piedāvā bez samaksas tikties ar aukli un abām pusēm novērtēt vienai otru. Ja aukle un auklējamais tiek atzīti par savstarpēji saderīgiem, firmas pārstāvis speciāli izstrādātā anketā pieraksta visu nepieciešamo informāciju par aprūpējamo dzīvnieku – tā raksturu, paradumiem, iemīļotajām spēlēm, niķiem utt.
Lielākoties tiek garantēts, ka dzīvnieku turpmāk aprūpēs tikai izvēlētais firmas pārstāvis, bet ar citu darbinieku to aizvietot drīkstēs tikai īpašos gadījumos.
Arī aprūpētājam ir jāgūst dzīvnieka īpašnieka uzticība. Dažām firmām saviem darbiniekiem ir pat izstrādāti īpaši ētikas kodeksi. Mājdzīvnieku saimnieki firmas darbiniekam taču uztic ne vien savu suni, kaķi vai papagaili, bet visu iedzīvi un pat savas privātās dzīves noslēpumus. Tāpēc, stājoties darbā, mājdzīvnieku aprūpētājiem jāparaksta līgums, kurā cita starpā minēts, ka viņi nedrīkst izpaust jelkādu informāciju par dzīvnieka saimnieku un viņa mājvietu pat saviem tuviniekiem, nemaz nerunājot par svešiem cilvēkiem.
Garantē drošību
Suņu staidzinātāji parasti piedāvā izvest mājdzīvnieku pusstundu vai stundu ilgā pastaigā, bet, ja saimnieks gatavs maksāt papildus, tad arī uz vēl ilgāku laiku. Parasti viena aukle pastaigā izved ne vairāk par diviem līdz četriem suņiem, kuri laika gaitā sadraudzējas un tāpēc jo īpaši ilgojas pēc pastaigas. Suņu saimnieki uzskata, ka šādi viņu mīlulis arī labāk socializējas. Tomēr, ja saimnieks vēlas, par attiecīgu samaksu tiks garantēts, ka suns ar savu aukli pastaigāsies viens.
Uzņēmumi, kas piedāvā izvest pastaigā suņus, garantē ne vien to drošību, bet arī sola, ka pēc pastaigas tiks rūpīgi notīrītas viņu ķepas, lai uz paklājiem netiktu atstāti dubļaini nospiedumi. Ja notiktu kas īpaši neparedzēts, piemēram, četrkājainais mīlulis pastaigas laikā tiktu nolaupīts vai arī tas sakostu kādu citu suni vai kaķi (tā taču var gadīties arī pašam suņa īpašniekam), firma garantē, ka šādos gadījumos visus izdevumus segs apdrošināšanas kompānijas, jo firmas darbinieku veselība, kā arī civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta.
Izpalīdz ar atslēgām
Nereti firmas piedāvā vēl papildu pakalpojumu – atslēgu servisu. Mājdzīvnieku īpašnieki parasti nodod firmas pārziņā savu mājokļu atslēgu kopijas, un situācijā, ja saimnieka atslēga pazudusi vai salūzusi, ja mājoklī steidzami jāiekļūst remontbrigādei, piemēram, ūdensvada plīsuma dēļ u. tml., firmas pārstāvji nekavējoties piegādā atslēgas kopiju.
Lielākajai daļai firmu šāds pakalpojums ir bezmaksas, tā izrādot savu lojalitāti pret klientu. Savukārt gados vecākiem mājdzīvnieku īpašniekiem dzīvnieku auklīte var palīdzēt ar produktu piegādi vai veikt citus pakalpojumus, par to iepriekš vienojoties. Bet ko par savu darbu saka paši mājdzīvnieku aprūpētāji? «Ir patiesi brīnišķīgi, ja darbs saistīts ar jaunu draugu iemantošanu!» atzinis viens no suņu staidzinātāju dienesta pārstāvjiem.