Suņa mutē atrodas apmēram tikpat daudz baktēriju kā cilvēkam, izraisot tikpat daudz un dažādu mutes veselības problēmu. Tāpēc pieņēmums, ka suņa mute ir tīrāka nekā cilvēka, ir mīts. Gan cilvēka, gan suņa mutē mīt viena tipa baktērijas.
Kā piemēru var minēt baktēriju, kas izraisa parodontozi. Tā ir infekcija, kas noved pie smaganu atdalīšanās no zobiem un bieži arī zobu izkrišanas. Zinātnieki izpētījuši, ka pastāv divi radniecīgi šīs slimības izraisītāji – Porphyromonas baktērijas paveidi. Porphyromonas gingivalis atrasts cilvēka zobu aplikumā, taču Porphyromonas gulae suņa. Abas baktērijas samazina smaganas, liekot veseliem un stipriem zobiem izkustēties no vietas, izkrist un pat sastrutot.
Vēl viens kā suņiem, tā cilvēkiem raksturīgs mutes slimību veids ir zobu kariess.
Maldīgo uzskatu, ka suņa mute ir tīrāka nekā cilvēka mute, radījušas arī baumas, ka cilvēka kodiens var izraisīt vairāk infekciju, nekā ja iekož suns. Arī šis apgalvojums neiztur kritiku. Tas, cik bīstams ir suņa vai cilvēka kodums, atkarīgs, pirmkārt, no mutē esošo baktēriju veidiem un daudzuma, otrkārt, no koduma dziļuma. Ja tev iekodis suns, brūce neatkarīgi no dziļuma nekavējoties jāiztīra un vajadzības gadījumā (ja pušums ir dziļāks par saskrāpētu ādu vai ja iekodis klaiņojošs suns) jāmeklē medicīniskā palīdzība.