Pirmkārt, dienas laikā putnam vajadzētu pavadīt laiku ārpus būra, cik vien tas ilgi iespējams. Protams, ja pa dienu mājās neviena nav, putnam drošāk palikt būrītī. Jāpiebilst, ka diena putnam nozīmē laiku no putna pamošanās līdz naktsmieram. Putns guļ no astoņām līdz divpadsmit stundām. Tas nozīmē, ka rīti, pēcpusdienas un vakari, kad cilvēki ir mājās, var tikt pavadīti ārpus būrīša.
Otrkārt, cilvēka ērtību un putna drošības labad telpas, kurās putnu laidīs izlidināties, atbilstoši jāiekārto.
- Balkonu, verandu, atsevišķu istabu vai mājas piebūvi iespējams pārtaisīt par putnu māju. Būs jāiegulda darbs, izdoma, līdzekļi, un vieglāk būs tiem, kuriem mājās jau ir zināmas sagataves: saimniecības instrumenti, dēļi, tīkls u. c. Zaļa, ziedoša putnu māja izskatās skaisti, savukārt putnam būs aizraujoša un droša vieta aktivitātēm. Par labu vienai putnam paredzētai telpai jāsaka, ka tādā veidā pārējās istabas tiks pasargātas no daudzus cilvēkus kaitinošajiem putnu ekskrementiem, kas mētājas visur, kur bijuši putneļi.
- Jānoslēpj priekšmeti, kas putnu var traumēt, piemēram, ventilators (var ieraut spalvas), vadi (elektrības, datora u. c., jo putns var tos sagrauzt), katls ar ūdeni bez vāka (var noslīkt), šokolāde, cepumi, piens u. c. (putnam var garšot, bet ir indīgi), karsts gludeklis (var ieskriet un apdedzināties). Iespējams, jānomaskē perfekti caurspīdīgie logu stikli, lai putns tajos neieskrien.
- Jānodrošina mīlulis ar piemērotām rotaļlietām, lai nepieļautu, ka putns aiz garlaicības sāk interesēties par priekšmetiem, kas viņam var būt bīstami, un bojāt interjeru. Putniņam ļoti patiks kāpelējamie koki, šūpoles, piekarināmās virves un gredzeni. Vajadzīgas arī rotaļlietas: krāsaini grabuļi, zvaniņi, bumbiņas. Putna mantas iegādājies zoopreču veikalā.