Ieteikumi potenciālajiem saimniekiem
- Kucēns aug ļoti strauji, tāpēc rūpīgi jāsabalansē viņa ēdienkarte, obligāti iekļaujot tajā kaulu un locītavu sistēmai nepieciešamos vitamīnus un mikroelementus. Nekādā gadījumā mīluli nedrīkst pārbarot!
- Līdz gada vecumam nav pieļaujama liela fiziskā slodze. Savukārt pieaugušā vecumā dzīvniekam jānodrošina apmēram divas stundas gara pastaiga ar mērenu fizisko slodzi ik dienu. Izejot pastaigā ar vairākiem suņiem, jāuzmanās, lai pārgalvīgu rotaļu laikā lēni bremzējošais smagsvara sanbernārs netraumētu kājas. Vēlamas peldes.
- Sanbernāra vidējais mūža ilgums ir 8 līdz 9 gadi. Tas var izrādīties arī mazāks, ja, kucēnam augot, nepareizi formējušies kauli un attīstījušies iekšējie orgāni. Veselības vājās vietas ir sirds, kā arī kaulu un locītavu sistēma. Strikti jāseko līdzi ausīm – tā kā ausis ir lielas un piegulošas, tās regulāri (vismaz reizi nedēļā) jātīra.
- Garspalvainais sanbernārs jāķemmē vismaz reizi divās dienās.
- Sanbernāri nobriest tikai apmēram trīs gadu vecumā. Puikas ir pēc rakstura vienkāršāki, meitenes – lielākas blēņdares.
- Glābēja instinkts sanbernārā pamostas arī vasarā pie ūdeņiem, tāpēc kopā peldēties, ja vien suns nav apmācīts peldēt saimniekam blakus, nav ieteicams.
- Attiecībās ar kaķiem, trušiem un citiem augumā necilākiem mājdzīvniekiem sanbernārs ir lāga vīrs – tam var kāpt uz galvas gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.
- Par sanbernāra siekalām: vairāk suns siekalojas karstumā, ēšanas, dzeršanas laikā un uztraucoties, taču katram sunim siekalu arsenāls ir individuāls.