Pieredzes stāsts: Jo mazāk čubina, jo labāk aug
Stāsta Baiba Birzniece, zīmola Let it Bloom radītāja, dalās ar dārza mirkļiem savā Instagram kontā _let_it_bloom_:
– Ziemas aukstumā mūsu zemē nekas īsti nezied, bet sniegrozes spēj ziedēt pat sniega kupenā, tādēļ tās tiešām ir liels brīnums, un es par tām jūsmoju. Romantizējot man gribas teikt, ka tās ir spēcīgas kā latviešu sievietes.
Jāteic, ka mana pieredze ar sniegrozēm ir dažāda. Mūsu dārzā tās ir jau trešo ziemu. Pirmajā gadā ziema bija silta, un baltās uzziedēja pārsteidzoši agri, jau 29. janvārī, tieši manā dzimšanas dienā.
Pērn decembrī sniegrozes, kas pirktas ziedu veikalos kā podiņpuķes, saliku podos neapkurināmā oranžērijā, kur gaisa temperatūra ir tāda pati kā ārā, un tās visu ziemu ziedēja. Pavasarī pārstādīju dārzā ziemciešu dobēs.
Savukārt laukā augošās ziemziedes pagājušajā bargajā ziemā pamodās vēlu, uzziedēja reizē ar pirmajiem krokusiem martā, aprīlī, bet ziedēja ilgi, aptuveni pusotra mēneša.
Pēc sniega nokušanas pamanījām, ka sniegrožu lapas bija pieplakušas zemei, ļenganas, tādēļ nogriezām tās, un pēc tam augi labi saņēmās un ziedēja ļoti bagātīgi. Mūsu dārzā aug gan pildītas, gan ar vienkāršiem ziediņiem, gan baltas, gan tumšas, violetīgas.
Ar mēslošanu un kopšanu neaizraujamies. Esmu arī lasījusi, ka, jo mazāk ar sniegrozēm čubinās, jo labāk tās aug, – vienkārši jāļauj tām būt. Jāņem arī vērā, ka sniegrozēm pārāk nepatīk, ka tās pārstāda, kustina, tāpēc labāk uzreiz iestādīt pastāvīgā vietā.