- Jānovērtē, kas tieši ir bojāts – siltumnīcas segums vai karkass. Ja ir jāmaina, piemēram, siltumnīcas stikls, iespējams, izdevīgāk būs to aizvietot ar plēvi. Tiesa, stikla un plēves miksēšana neizskatās īpaši estētiski, un tam var būt nozīme, ja siltumnīca atrodas no pagalma labi redzamā vietā.
- Ja bojāts ir arī siltumnīcas karkass, jo koks ar gadiem var sapūt, būs jāiegulda daudz vairāk darba un, protams, jāiegādājas materiāli. Pat aizvietot tikai kādu daļu no karkasa var būt visai sarežģīti atkarībā no tā, kur tieši ir bojātā vieta, turklāt, uzsākot labošanu, nereti izrādās, ka vajadzēs mainīt vairāk, nekā sākuma šķitis.
- Ja siltumnīca ir pietiekami labā stāvoklī un tās galvenās konstrukcijas ir izturīgas, visticamāk, to būs vērts remontēt, noņemot laika zoba skarto plēvi vai stiklu un uzliekot jaunu, energoefektīvu un izturīgu materiālu. Tāds var būt gan polikarbonāts, gan kvalitatīva siltumnīcu plēve.
- Pirms ķeras pie atjaunošanas, vajadzētu izstrādāt tāmi ar visu materiālu izmaksām, ieplānojot arī dažus procentus neparedzētajiem izdevumiem. Aprēķins parādīs, vai atjaunošana tiešām ir izdevīga. Jāņem vērā, ka ilgtermiņā ekonomiski izdevīgāka var izrādīties jauna siltumnīca, jo vairākus nākamos gadus tai būs mazi uzturēšanas izdevumi un arī labāka energoefektivitāte.
- Svarīgi saprast, kurš paveiks atjaunošanu. Tā ir pa spēkam pašiem? Lieliski! Taču, ja jāpieaicina meistari (to nenāk par ļaunu darīt, jau apskatot siltumnīcu), tāmē noteikti jāiekļauj arī darba izmaksas.
Par to, kā izvēlēties jaunu siltumnīcu, un cik tāda maksā, lasi šajā rakstā!