- Diemžēl bezstubļa prīmulas mūsu apstākļos nav gluži piemērotas audzēšanai dārzā. Bet tieši bezstubļa prīmulas – kompakta auguma, lieliem, krāšņiem ziediem – ir liela daļa no tām, ko ziemā un agri pavasarī pārdod podiņos un stāda kompozīcijās.
- Ja ļoti gribas saglabāt ilgāk par vienu sezonu, protams, var mēģināt tās pavasarī iestādīt dobē. Ja kādu ziemu bezstubļa prīmulas izturēs, tas drīzāk būs laimīgs gadījums, nevis likumsakarība. Var mēģināt rudenī izrakt, salikt kastītēs un nolikt pārziemināt vietā, kur temperatūra nenokrīt mīnusos, piemēram, pagrabā, un pavasarī atkal stādīt laukā.
- Audzēšanai dārzā tomēr piemērotas citas prīmulu sugas: mūsu pašu gaiļbiksītes (Primula veris), rožainās (Primula rosea), dižās (Primula elatior) prīmulas.
- Ja vēlies prīmulu stādīt dārzā, tā kopš iegādes brīža rūpīgi jākopj.
Svarīgākais par prīmulu kopšanu
- Prīmulas jātur pēc iespējas gaišākā un pavēsā vietā, piemēram, uz palodzes, un ne tikai jāaplaista, bet arī jāpabaro.
-
Var lietot jebkuru universālo mēslojumu, kas domāts ziedošiem telpaugiem.
-
Mēslojumu ūdenim var pievienot katrā laistīšanas reizē. Taču – daudz vājākā koncentrācijā, nekā ieteikts, ja mēslo reizi nedēļā vai divās.
-
Svarīgi prīmulas laistīt regulāri, nevis kampaņveidīgi.
-
Kad visi ziedi noziedējuši, augu pārvieto vēsākā vietā, piemēram, verandā, un turpina laistīt. Kamēr augam ir zaļas lapas, tas jāturpina arī barot. Tā prīmulai jāpalīdz izturēt līdz tam pavasara brīdim, kad jau var stādīt dobē.