Kā pagatavot LEDU?
Vajadzēs
- laminēšanas plēvi (to pārdod rakstāmlietu veikalos, bet vislielākā biezumu un izmēru izvēle ir veikalā Baltijas papīrs Rīgā, Tērbatas ielā 53; plēves ir dažādu biezumu, mums vislabāk der plānākā)
- gludekli
- alumīnija foliju
- dažādus materiālus iesaldēšanai ledū (sausas ziedlapas, sausas graudzāles, lapas, interesantus dzīparus, spalvas, mākslīgo sniedziņu, gliterus; svarīgākais nosacījums – tiem jābūt plāniem)
Vēl noderēs:
- šķēres
- karstās līmes pistole
- kniepadatas
- auklas, stieples
- sveces
- pavasara sīpolpuķes
Zini! Uzziedēs arī hiacinte un muskare, kas izņemta no augsnes. Sīpolam var pat nogriezt saknes un, lai mazāk iztvaiko ūdens, to iemērkt šķidrā, siltā parafīnā.
Darba gaita
- Sagriež plēvi vajadzīgā izmēra gabalos. Ņem vērā, ka plēve ir it kā pārlocīta uz pusēm, dubulta un viena mala ir neatgriezta locījuma vietā. Svarīgi, lai katram nogrieztajam fragmentam būtu arī neatgrieztās malas gabaliņš – tā būs ērtāk darboties. Griež vienkāršos, taisnos gabalos. Ja vēlāk gribēsies vai vajadzēs, no tiem varēs izgriezt gan sirsniņas, gan saulītes, gan jebkuru citu formu.
- Dubultās plēves puses atdala vienu no otras – atver kā grāmatas lapas. Ārpuse ir gluda, iekšpuse – lipīga.
- Iekšpusē uz vienas plēves puses plānā kārtiņā izklāj ziedlapiņas, dzīparus un citus dekoratīvos materiālus.
- Dekoratīvos materiālus pārklāj ar otru plēves pusi. Lūk, kāpēc bija svarīga neatgrieztā mala – ja tā ir saglabāta, abas puses ir daudz ērtāk un vieglāk precīzi savienot.
- Pārklāj ar foliju. Foliju vajag aizsardzībai – ja nu plēve tomēr nav īstā, tad lai nepiecepas gludeklim. Agra gan gludina tieši plēvi.
- Ar karstu gludekli lēnām salīmē abas plēves puses. Gludekli nevirza plašiem vēzieniem, kā palagu gludinot, bet pa mazam gabaliņam no vienas malas.
- Tāpat piegludina arī no otras puses.