- Šis koncepts ir kā mūžsenas nostalģijas pēc senajiem laikiem esence – apzināta pilsētas nogurdināto bēgšana (uz omulīgu namiņu laukos) no tehnoloģijām, industrializācijas un izšķērdīgā pārpilnības laikmeta. Cottagecore tiek dēvēts arī par šīs tūkstošgades un Z paaudzes subkultūru, kā arī dabisku reakciju uz tā saukto steigas kultūru.
- Pazīmes, pēc kurām atpazīsi cottagecore interjeru: antīkas mēbeles, pašdarināti priekšmeti, pinumi un ziedu apdrukas, koks un misiņš, volāni un mežģīnes, istabaugi vai sausie ziedi
- Interjerā uzsvars tiek likts uz dabiskiem materiāliem, kas ir maksimāli patīkami taustei, – līdz spīdumam nolietotu koku, tekstila izstrādājumiem ar maigu faktūru un kailām pēdām tīkamu grīdas segumu. Papildu mājīgumu nodrošina komforta elementi – silts apgaismojums, malkas krāsniņas dāvātais siltums un liela, ērta gulta. Lai arī var vilkt paralēles ar latvietim tuvo rustic jeb zemniecisko stilu, atšķirība ir tieši komforta klātesamībā – šajā interjerā uzsvars likts uz siltu, romantisku labsajūtu, nevis skarbu pieticību.
- Spilgtākā iezīme ir ilgtspēja, tāpēc šajā mājā neatradīsi no jauna pirktas mēbeles, te augstā vērtē ir mantotas lietas ar laika patinu. Goda vietā pašu darinātas lietas – rokdarbi un amatniecības darbi, proti, adījumi, tamborējumi, izšuvumi, pinumi, atjaunoti koka priekšmeti un mēbeles.
- Ja nezini, ar ko sākt, iegādājies vairākus funkcionālus pītus grozus, kuros salikt žurnālus, albumus, grāmatas vai pledus, kā arī istabas augus raupjos podos. Tie harmoniski saplūdīs ar rotaļīgām puķīšu apdrukām, bieziem paklājiem (tos var klāt pat vairākos slāņos) un priekšmetiem, kas ienesti telpās un neviļus no praktiskiem palīgiem lauku saimniecībā kļuvuši par interjera odziņām.
- Virtuvei šajā mājā piešķirta nozīmīga vieta. Antīkas bufetes atvērtā tipa plauktos kārtojas glīti, saskaņoti trauki, lina dvielīši, salvetes ar izšuvumiem un senlaicīgi ēšanas aksesuāri, bet mantoti pavārmākslas aksesuāri nepārprotami norāda, ka tiek daudz gatavots. Zīmīgs raksturlielums ir arī norādes uz maizes cepšanu – malkas krāsns, abra un amatnieku darināti koka priekšmeti. Nostalģisku noskaņu rada vintāžas dizaina aizkari ar volāniem un pabalējušu ziedu rakstu.
- Dzīvojamā istabā romantiskus tekstila izstrādājumus līdzsvaro retro stila mēbeles – senlaiku rakstāmgalds, antīks sekretārs, ozolkoka skapji –, smagnējs, ornamentiem rotāts spogulis misiņa rāmī un veclaicīgi gaismekļi. Savukārt sēdmēbeles – dīvāns, klubkrēsli, iekarināms šūpuļkrēsls – ir maksimāli ērtas un ietilpīgas. Liela nozīme kamīnam. Gadījumā, ja tas nav izmantojams kurināšanai ar malku, kamīna muti var piepildīt ar dažādu lielumu svecēm, mežā salasītiem čiekuriem un citiem dabas iedvesmotiem dekoriem.
- Guļamistaba tiek veidota gandrīz kā svētnīca. Telpā dominē mierīgi toņi (izvēlies smilšu vai pasteļu) un romantisks dizains – augsta gulta ar baldahīnu, daudz spilvenu un mīkstu segu, ziedu apdrukas, bagātīgi aizkari. Nav žēlotas tādas detaļas kā mežģīnes un volāni, tie interjeram piešķir lauku šarma un mazliet sievišķīgu kaprīžu noti.
- Vasarā, sakārtotas lielās keramikas vāzēs, telpas iedzīvina bagātīgi griezto ziedu pušķi, bet vēsajā sezonā tos aizstāj kaltētu augu kompozīcijas un zaļie istabaugi.
- Lai mājā radītu pārlaicīgu sajūtu, paslēp tehnoloģijas. Vislabāk – nelieto tās vispār. Visbeidzot – ievies bites un pagalmā uzcel vistu kūti.
Pasaka par dzīvi laukos – mājīgs interjers cottagecore stilā
Māja
6. decembris
Komentēt
Cottagecore dzīvesveida ideja populāra kļuvusi pavisam nesen – pirms aptuveni četriem pieciem gadiem. Tā mudina dzīvot maksimāli vienkāršu un pašpietiekamu dzīvesveidu, kas ietver tādas pastorālas mājsaimniecības iezīmes kā vintāžas priekšmeti un amatnieku darinājumi, pašu gatavotas lietas, piemēram, sveces un darbarīki, un pašpietiekama saimniekošana.