Šī ASV ir pirmā reize, kad inficēšanās ar Covid-19 konstatēta dzīvniekam, un pirmā reize pasaulē, kad inficēšanās diagnosticēta tīģerim.
Kā noprotams, četrus gadus veco Malajas tīģerieni Nadju inficējis kāds zoodārza darbinieks, kuram pašam simptomu nav.
Zoodārzā saslimusi arī Nadjas māsa Azula, divi Amūras tīģeri un trīs Āfrikas lauvas, taču viņiem analīzes nav veiktas. Lai paņemtu paraugus analīzēm, dzīvnieki būtu jāiemidzina..
Pirmajam dzīvniekam parādījušies simptomi 27. martā. Sagaidāms, ka visi dzīvnieki izveseļosies, prognozēja zoodārza pārstāvji. Ņujorku smagi skārušā koronavīrusa uzliesmojuma dēļ zoodārzs apmeklētājiem ir slēgts kopš 16. marta.
Testa rezultāts zoodārza amatpersonas satriecis. «Es tam nespēju noticēt,» sacīja direktors Džims Brehenijs.
Vienlaikus viņš pauda cerību, ka atklājums būs noderīgs globālajā cīņā pret Covid-19.
«Visas zināšanas, ko mēs iegūstam par to, kā tas tiek nodots, kā dažādas sugas uz to reaģē, sniegs lielākus bāzes resursus cilvēkiem,» viņš sacīja.
Jaunākie atklājumi raisa jaunus jautājums par vīrusa transmisiju dzīvnieku vidū.
ASV Lauksaimniecības ministrija, kas apstiprināja Nadjas testa rezultātus savā laboratorijā, norādīja, ka nav zināms par gadījumiem, kad ASV ar vīrusu būtu inficējušies mājdzīvnieki vai mājlopi.
«Šobrīd nav zināmu liecību, no kurām būtu noprotams, ka dzīvnieki var aplipināt ar vīrusu cilvēkus vai arī ka viņi var būt vīrusa avots ASV,» sacīja ministrijas veterināre Džeina Rūnija.
Ministrija svētdien norādīja, ka tā neiesaka veikt vispārējās pandēmijas stratēģijas ietvaros Covid-19 testus dzīvniekiem – nedz zoodārzos, nedz citur – vai zoodārzu darbiniekiem.
Rūnija gan norādīja, ka ministrijas Nacionālā Veterinārā dienesta laboratorijās ir veikti testi nelielam dzīvnieku skaitam, bet, atskaitot Nadju, pārējiem rezultāti bijuši negatīvi.
Koronavīrusa uzliesmojumi visā pasaulē noris, kad vīruss tālāk tiek nodots no cilvēka cilvēkam, skaidro eksperti.