Apdraud - pavāri!
Vairākas bruņnešu sugas ir apdraudētas un iekļautas Starptautiskās Dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (IUCN) Sarkanajā grāmatā kā saudzējamas vai gandrīz apdraudētas. Dati par divu triju sugu izplatību ir tik ierobežoti, ka nevar noteikt, vai tās ir apdraudētas.
Dienvidamerika ir bagāta ar bioloģisko daudzveidību. Tajā var sastapt daudzus un ļoti dažādus dzīvniekus, bet šis reģions ir arī diezgan ekonomiski nestabils. Tas sarežģī pētījumu un kampaņu izstrādi vietējās augu un dzīvnieku bagātības izpētei. Savvaļā ir maz dzīvnieku, kas bruņnešiem uzbruktu, un arī bruņas kalpo savam nolūkam un šos dzīvniekus aizsargā. Galvenie draudi bruņnešiem nāk no cilvēka darbības.
Visnozīmīgākais bruņnešu skaita samazināšanās cēlonis ir medības.
Ceļojot uz ziemeļiem no Buenosairesas, Entreriosas provincē var redzēt mazo ceļmalas pārtikas veikaliņu plakātus. Uz koka vai saplākšņa dēļiem ar lieliem burtiem bieži ir uzrakstīts: Nogaršojiet bruņneša sautējumu! Šajā gadījumā sautējumam tiek izmantots Dasypus hybridus, bruņnesis, kurš sver gandrīz 10 kilogramu. Problēma ir tā, ka IUCN šo sugu uzskata par gandrīz apdraudētu, un arī Argentīnas likumdošana šo dzīvnieku uzskata par aizsargājamu.
Gandrīz visās valstīs, kurās ir sastopami bruņneši, tie var nokļūt uz šķīvja. Ir arī cits medību veids, kas apdraud bruņnešus, – tie tiek ķerti un pārdoti melnajā tirgū kā mājdzīvnieki. Vēl viens nopietns drauds šiem dzīvniekiem ir automašīnas. Bruņnešu redze nav laba, un tie bieži kļūst par satiksmes negadījumu upuriem. Arī vietu, kur dzīvot, bruņnešiem kļūst aizvien mazāk. Intensīvā lauksaimniecība, īpaši sojas audzēšana un mežu izciršana, lai radītu ganības liellopiem, iznīcina bruņnešu mājas. Turklāt arī pesticīdu izmantošana lauksaimniecībā nogalina šos neparastos dzīvniekus.