Cietais segums
Cietā seguma materiāli, kas ir betona bruģakmens, betona plāksnes, granīta bruģakmens, granīta plāksnes, klinkera bruģis, koka ripas un koka klucīši, koka laipas, dēļu klājs, ir visplašāk izmantojamie lauku sētas un piemājas celiņu segumi.
Betona bruģakmens ir viens no biežāk lietotajiem seguma veidiem. Tam ir liela formu un krāsu dažādība, viegla kopšana, un to ir viegli remontēt, taču der atcerēties, ka ļoti gludas virsmas ir nedrošas staigāšanai mitros laikapstākļos. Īpašu noskaņu dārza dizainam piešķirs vecinātais retro stila bruģis ar senlaicīga bruģakmens efektu. Tas organiski iekļausies guļbūves vai veclaicīgu ēku ainavā. Savukārt klinkera bruģis no Latvijas māla būs dabisks un ilgmūžīgs segums ar noturīgu krāsu un augstu slodzes un nodiluma izturību.
Lai ziemā celiņi nebūtu slideni un apsniguši, zem bruģa var iestrādāt sildkabeļus.
Klasiski nemainīga vērtība ir Latvijas laukakmeņi, kas ar savu pamatīgumu un krāsu rada patīkamu dabas ainavas sajūtu. Lai arī šī seguma plusi ir dizainiskums un ilgmūžība, tomēr, to izvēloties, jārēķinās ar ievērojami lielākiem izdevumiem nekā betona bruģa gadījumā.
Cietā seguma materiāli ir izturīgi, ilglaicīgi un neprasa papildu kopšanu ikdienā.
Koka segums, lai arī lauku sētas ainavā iederīgs klājums, tomēr no laika un finanšu resursa viedokļa ir neizdevīga izvēle. Mitrā laikā un ziemā tas būs pakļauts laikapstākļu ietekmei un bojājumiem, bet tā virsma būs slidena un nedroša. Tāpēc koka segums pirms ieklāšanas ir jāapstrādā ar aizsardzības līdzekļiem pret mitrumu, bet ilgtermiņā papildus jāparedz bojāto vietu labošanas darbi.