«Šovasar darbojos testa režīmā un stacijā uz vietas esmu tikai sestdienās un svētdienās, kad pildu arī Ērgļu informācijas centra funkcijas, palīdzot cilvēkiem atrast naktsmājas un iesakot vietas, kuras vērts apskatīt,» PDz stāsta dabas pētnieks Māris Olte.
Viņš Ērgļu dzelzceļa staciju par 6000 eiro iegādājās 2017. gadā Latvijas dzelzceļa izsolē un tās telpās izveidoja radošuma, kultūras un aktīvā tūrisma centru. Piedāvājumu klāstu šovasar Māris papildinājis ar vizināšanos caurspīdīgās laivās Vecmuižas ezerā, kas atrodas 300 metru attālumā no stacijas.
«Cilvēks, kas iegādājas dzelzceļa staciju, citu ļaužu acīs automātiski kļūst par stacijas priekšnieku, tāpēc jābūt stacijas priekšnieka cienīgai uzvedībai. Nopērkot staciju it kā pa lēto nav godīgi uztaisīt tajā savu privāto kantorīti. Jāciena mūsu kultūrvēsture un jāatceras – katra dzelzceļa stacija pieder visam novadam, jo vēsturiski tā cilvēkiem asociējās ar cerību par labāku nākotni.
Jārēķinās, ka ēkas atjaunošanā jāiegulda kā minimums desmitkārt vairāk naudas, nekā bija stacijas cena. Turklāt tas jādara ar jūtību! Kas attiecas uz netālu no Ērgļu stacijas esošo Suntažu dzelzceļa staciju, kuru tagad iespējams iegādāties – bambāļi, lūdzu, nepērciet to! Negribu sev kaimiņos muļķa desas,» nopietni saka Māris.