Ja mājas mīlulim ir caureja
- Ja caureja ir ilgāk par 2 dienām, jādodas pie veterinārārsta. Pirmajā dienā veterinārajā aptiekā var iegādāties barību gremošanas trakta problēmām (gastro, digestive, gastrointestinal barību), bezrecepšu pretcaurejas līdzekļus, kā arī dot vārītus rīsus ar liesu gaļu (bez sāls un garšvielām).
- Ja caureja ir šķidra, nekontrolējama un/vai asiņaina, nedrīkst gaidīt, jāsazinās ar veterinārārstu.
- Ja dzīvnieks nav vakcinēts, fekālijas ir izteikti smirdīgas un spilgti dzeltenā krāsā, nekavējoties jādodas pie veterinārārsta.
Kādus medikamentus drīkst dot?
- Visieteicamākais līdzeklis – veterinārajā aptiekā nopērkamais sāļu šķīdums jeb elektrolītu pulverītis, kas jāatšķaida ūdenī.
- Smekta.
- Aktivētā ogle.
- Sorbex jeb citas tā sauktās modernās ogles. Šiem preparātiem ir lielas ūdens uzsūkšanas spējas – tie absorbē ne tikai ūdeni, bet arī toksīnus, kas nokļuvuši dzīvnieka zarnās.
- Ozolmizu tēja, kas nopērkama aptiekās (aukstā ūdenī jāieber sasmalcinātā miza un jāpavāra 5 minūtes). Tiesa, ne suns, ne kaķis to nedzers labprātīgi – tēju var iešļircināt mutē ar šļirci bez adatas.
Elektrolītu pulverīša izmantošana
- Ūdens trauks jānoliek dzīvniekam nepieejamā vietā un jāpiedāvā ūdenī atšķaidīts elektrolītu pulverītis.
- Ūdeni var dot pēc neilga laiciņa, kad dzīvnieks iedzēris sāļu šķīdumu un viņam normalizējusies zarnu sieniņu darbība.
- Kā tas iedarbojas? Tas normalizē sāļu šķidruma maiņu zarnu sieniņās, tādējādi stabilizējot šķidruma atpakaļiesūkšanos organismā, ko sauc par reabsorbciju. Difūzās (nepārejošas) caurejas laikā bez šā preparāta reabsorbcija nenotiek – dzīvnieks uzņem ūdeni, un arī zarnu sieniņas izdala ūdeni, nevis to uzsūc. Tāpēc rodas daudz ūdens, kas pārtop caurejā.