• Maija darbi puķu dārzā

    Dārzs
    Mans Dārzs
    Mans Dārzs
    4. maijs, 2022
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Shutterstock
    Klāt maijs, un negribas izlaist ne dienu, lai laikus pamanītu, kura puķe šoreiz raisījusi pumpurus. Par šajā mēnesī puķu dobē darāmajiem darbiem vairāk stāsta Ilma Nereta, Nacionālā Botāniskā dārza Laksaugu floras nodaļas zinātniskā asistente.

    Ieteicamie darbi maijā:

    • Sāk ziedēt tulpes, narcises, hiacintes, eritronijas, muskares, fritilārijas, čemuru baltstarītes un citas sīpolpuķes. Arī daļa ziemciešu akmeņdārzos un dobju apmalēs sāk krāšņo ziedēšanu. Acis apbur spilgtie aslapu flokšu, dārza borētu un pavasara omfalodes puķu paklāji, turpat saulītē gozējas Kaukāza arābes un mūžzaļās ibēres ziedu spilveni.
    • Ja nav pagūts aprīļa beigās, tad maija sākumā mēslo teju visus augus, lai tie pēc ziemas atgūtu spēkus. Vari iegādāties speciāli pielāgotus minerālmēslu maisījumus dažādām krāšņumaugu grupām – rozēm, ziemcietēm, sīpolpuķēm. Tulpēm un hiacintēm pavasarī vissvarīgākais ir slāpeklis. Lai veidotos stingrs ziedkāts, jāatceras arī par kalciju. Derēs kalcija nitrāts, kas nostiprina visu augu, būtiski palielinot tā zaļo masu. Narcises mēslojuma ziņā ir kaprīzākas, tāpēc labāk piebarot mazāk nekā par daudz.
    • Gandrīz visam ziedošajam dārzam mēneša otrajā pusē derēs kompleksais mēslojums, kur slāpekļa, fosfora un kālija (N-P-K) attiecība ir 10–10–20. Uzslavējama lieta – augu mēslošana ar vircu un dažādiem augu uzlējumiem (nezāļu vircu). Tā noteikti jāatšķaida ar ūdeni attiecībā 1:10, iegūto mēslojumu lej ap augu saknēm, lai neapdedzinātu jauno lapojumu.
    • Turpinās ravēšana, rušināšana, puķu dobju un apdobju mulčēšana. Pieredzējuši dārzkopji iesaka ravēt vecā Mēnesī, tad nezāles tik ātri neataug.
    • Ja iestājas ilgstošs sausums, ik pa brīdim der nolaistīt visu dārzu. Īpaši vieglajās smilts augsnēs augiem var sākt trūkt mitruma.
    • Īstais brīdis dalīt un pārstādīt vasaras otrajā pusē ziedošās ziemcietes: flokšus, astilbes, delfīnijas, miķelītes, rudbekijas, dienziedes, ehinācijas, mārtiņrozes, monardas, ligulārijas, helēnijas, brūnactiņas, hostas un citas. Jaunajā vietā augsnē iestrādā trihodermīnu, kas atveseļos substrātu, nomāks patogēnus un veicinās augu labāku augšanu.
    • Atjauno vai no jauna veido rožu stādījumus. Daži puķumīļi šajā laikā rozesret lapu tumšplankumainību profilaktiski miglo  ar Champion 50 p.s. (10g uz 10 l ūdens).
    • Maija vidū izstādi gladiolas un frēzijas, bet pēc salnām – dāliju gumus, montbrēcijas un kannas.
    • Maija beigās ar komplekso pilnmēslojumu atkārtoti pabaro rozes, jo jaunie, spēcīgie dzinumi šajā periodā sāk veidot ziedpumpurus.
    • Sēj dobēs vasaras puķes – kliņģerītes, kosmejas, kreses, magones, matiolas, plīvurpuķes, rezēdas, rudzupuķes, saulespuķes u. c.
    • Mēneša nogalē pēc salnām dārzā izstādi siltumnīcā izlolotos vasaras puķu stādus. Pirms stādīšanas tos norūdi, sākumā atstājot ārā uz pāris stundām no saules un vēja aizsargātā vietā.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē