Franču kopšana
Franču buldogs ir ļoti jutīgs gan pret aukstumu, gan karstumu. Protams, arī ziemas spelgonī viņš nenosals, ja saimnieks liks viņam vairāk kustēties, rotaļāsies ar viņu, tomēr garas pastaigas īsti nav frančiem piemērotas. Ar izņēmumiem, protams. Tāpēc vieglāk ir pasargāt mīluli no aukstuma, pastaigām iegādājoties siltu kombinezoniņu un apavus. Šādā aprīkojumā buldogs staigās arī ziemā ar vislielāko prieku. Turklāt frančiem apģērbs ļoti piestāv.
Vasarā tieši otrādi – frančiem nepieciešams vēsums (bet ne caurvējš), jo saīsinātā purna dēļ šiem suņiem ir apgrūtināta elpošana. Karstumā mīlulim būs nepieciešama palīdzība un rūpes no saimnieka puses. Veikalos var iegādāties speciālus atvēsinošus paklājiņus un citus atribūtus, kas palīdz suņiem atvēsināties. Vasaras laikā pastaigām labāk izvēlēties agrus rītus un vēlus vakarus, kad nav tik karsts.
Tāpat vēlams suni vest pastaigā vietās, kur ir mīksta un nopļauta zālīte, jo aizaugušās un izkaltušās pļavās suns var savainot acis.
Citi lasa
Peldēšanās ir atsevišķs stāsts. Ir franči, kuriem šī nodarbe patīk. Tādu gan nav daudz. Taču tad sunim jāiegādājas speciāla peldēšanas veste. Un tā nav nekāda saimnieka kaprīze. Vienkārši ķermeņa uzbūves dēļ, šie suņi slikti turas virs ūdens. Smagais korpuss velk viņus uz leju.
Īsais franču buldoga apmatojums īpašu kopšanu neprasa – viņi tikpat kā nemet spalvu. Māja nebūs pilna ar spalvām un pēc suņa nesmirdēs, pat ja tajā dzīvos vairāki franči. Galvenais, kam suņa kopšanā jāpievērš uzmanība, – ādas krokām uz purna. Ik pa laikam tās jāiztīra, jāizžāvē, lai neparādās izsutumi vai apsārtumi, tāpat regulāri jāiztīra suņa austiņas un acis.
Franču buldogu ēdienkarte daudz neatšķiras no citām suņu šķirnēm. Galvenais – tai jābūt sabalansētai. Visprātīgākais ir izvēlēties profesionālo barību un ievērot stingras ēšanas reizes, lai suni nepārbarotu un viņš nepārvērstos par tumbiņu. Atceries, ka liekais svars veicina dažādu slimību rašanos ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem!
Franču buldoga kucēnam līdz četriem mēnešiem nedrīkst ļaut kāpt lejup pa kāpnēm. Tāpēc, ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā, kurā nav lifta vai privātmājā, kur ir kāpnes, rēķinies, ka vajadzēs savu suni panēsāt. Kāpēc? Skeleta formēšanās sākuma posmā, kamēr nav nostiprinājusies muskulatūra, šāda kāpelēšana var radīt nevēlamu slodzi mugurkaulam, un šķirnei raksturīgais muguras izliekums var veidoties nepareizi.
Mugura vispār ir franču (tāpat kā takšu) galvenā problēma. Franči nedrīkst lēkt ārā no mašīnas, dīvāna, rokām – šādi lēcieni var beigties bēdīgi viņu mugurkaulam. Saimnieki, kas ļauj frančiem gulšņāt pa gultām, gādīgi iegādājas speciālas trepītes, kas piestumjamas pie gultas, lai suns no gultas varētu izkāpt kā kundziņš. Tāpat, lai pasargātu franču muguru, suns jāved pastaigā, izmantojot iemauktiņus, nevis kakla siksnu.