Veikalos tiek piedāvāti katrai kultūrai piemērotākie kūdras substrāti, bet bieži tas ir tikai mārketinga triks, jo lielākā daļa dārzeņu dēstu vienlīdz labi augs gan Universālajā, gan Tomātu vai Dēstu substrātā. Svarīgāk ir, vai substrāts ir gatavots tikai no sūnu kūdras vai tā sastāvā ir arī komposts vai sapropelis. Ja nav, ieteicams papildināt substrātu ar biopreparātiem (Trihodermīnu vai Biomiksu).
Trihodermīns ierobežo sakņu un kakliņa puvju izplatīšanos, kā arī veicina sakņu augšanu un spraudeņu apsakņošanos. Biomiksa sastāvā ir arī citi mikroorganismi, tādēļ tam piemīt plašāka iedarbība. Pēc mikrobioloģisko līdzekļu pievienošanas substrāts jātur temperatūrā, kas ir augstāka par 10–12 grādiem, lai mikroorganismi straujāk vairotos.
Laiks pārskatīt un papildināt arī dēstu kastīšu, podiņu un kasešu krājumus. Veci, jau lietoti podi un kasetes jādezinficē ar kālija permanganāta šķīdumu (0,5 g/10 l ūdens) vai ūdeņraža peroksīdu (aptiekā pirktu 3% līdzekli atšķaida proporcijā 100 ml uz 1 l ūdens).