Ja rudenī nepaguvi aplikt rozēm kūtsmēslus, vēl vari izdarīt to tagad. Apkārt rozei 25–30 centimetru attālumā izroc grāvīti, piepildi to ar kūtsmēsliem un apraus ar augsni. Vienai aptuveni piecus gadus vecai krūmrozei pietiks ar spaini mēslu, ja rozīte mazāka un jaunāka – mazāk. Ja kūtsmēslus uzliki rudenī, ierušini tos tagad augsnē apkārt rozei. Lai kūtsmēsli uzsūktos un barības vielas nonāktu līdz rozes saknēm, kas stiepjas dziļi augsnē vertikāli, roze kārtīgi jālaista.
Maija vidū laiks dot pirmo pavasara minerālmēslu devu: slāpekli – amonija nitrātu vai jebkuru citu slāpekļa mēslojumu. Pagājušajā gadā stādītai rozei – sauju, divgadīgai – aptuveni divas saujas, piecgadīgai – piecas saujas. Nevajag baidīties, jo līdz saknēm tik un tā nonāks tikai 50– 70 procenti mēslojuma! Un atkal – uzreiz kārtīgi jāsalaista, lai katrai rozei tiek vismaz pāris spaiņu ūdens, citādi no mēslošanas nebūs jēgas. Divas nedēļas pēc pirmās slāpekļa devas jādod atkal slāpekļa mēslojums – cik rozei gadu, tik saujas mēslojuma. Un atkal salaista.
Maija beigās sāk dot komplekso mēslojumu. Labs ir šķidrais mēslojums Vito 3, kas īpaši piemērots rozēm un satur daudz mikroelementu, bet der jebkura ražotāja kompleksais mēslojums. Svarīgi no maija beigām līdz augusta sākumam to iedot trīs reizes. Tātad aptuveni maija beigās, jūnija beigās un jūlija beigās. Pēc katras mēslošanas rozes kārtīgi jāsalaista.
Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.