- Eži (Erinaceus) pirms ziemas guļas kārtīgi uzēdas, uzaudzē tauciņus un tad oktobra beigās liekas uz auss un noguļ līdz aprīļa beigām.
- Miga var būt ierīkota zem kāda dižāka koka saknēm, zem lielas kritalas, biezas žagaru vai malkas kaudzes, alā, arī zem kādas ēkas pamatiem, izveidota no sausas zāles, smalkiem zariņiem, lapām un sūnām.
- Eži guļ pa vienam, tomēr labā vietā, ne gluži piespiedušies cits citam, tuvumā var gulēt arī vairāki eži. Viņi guļ cieši, un vienkāršs garāmgājējs tos nepamodinās.
- Ne sevišķi labi paslēpušos ezi var uzost un izkašņāt kāds suns vai lapsa, un tad gulēšana beidzas slikti.
- Ja pārziemot izdevies veiksmīgi, ezis atmostas apmēram par trešdaļu vieglāks, nekā devās pie miera, un steigšus meklē, ko uzkost.
- Ņem vērā! Eži mēdz iekārtoties arī dārzā – zaru un lapu kaudzēs –, tāpēc viņiem ļoti bīstami ir pavasara kūlas dedzinātāji.
- Ja vēlies palīdzēt ežiem, atstāj dārzā kādu mazāk rūpīgi sakoptu stūrīti, kur tie var pārziemot un vasarā ierīkot migu mazuļiem.
-
Populārākie raksti
Kur ziemā guļ eži?
Dzīvnieki
31. janvāris
Komentēt
Eži ir vieni no Latvijas dzīvniekiem, kas rudenī liekas uz auss un pavasarī modīsies, ne nieka nemaksājot par apkuri un kļuvuši slaidāki. Kur un kā eži pavada ziemu?