Fiziskā slodze - obligāta!
Lai šo suni turētu, nav obligāti jābūt medniekam. Ja vien tu esi aktīva dzīvesveida piekritējs un spēj sunim nodrošināt atbilstošu fizisko slodzi, kurchārs jutīsies laimīgs arī tad, ja medībās neies.
Taču, ja sunim nebūs iespējas izlādēt savu enerģiju, viņš var kļūt nepaklausīgs.
Vācu īsspalvainajiem putnusuņiem nepieciešamas ilgstošas pastaigas vismaz divas reizes dienā. Kurchāriem patīk peldēt un ložņāt, tie skraidīs tik ilgi, cik vien viņiem ļaus.
Citi lasa
Lai saimnieks spētu ar tik spēcīgu suni tikt galā, jau no agra vecuma tas jāradina pie noteiktas kārtības. Gulēt un ēst stingri tam noliktās vietās, nelēkt uz mīkstajām mēbelēm, mierīgi reaģēt uz citiem dzīvniekiem mājās un ciemiņiem. Jāizstrādā sunim pareizs dienas režīms, kurā noteikti jābūt laikam pastaigām, rotaļām, apmācībai, jaunu uzdevumu pildīšanai.
Šīs šķirnes pārstāvjus nekādā gadījumā nevar ilgstoši atstāt mājās vienus pašus – viņi slikti panes vientulību.
Nenodarbināti suņi paši sāks meklēt mājās izklaides iespējas, un tad nebrīnies, ja būs sagrauzts kāds apavu pāris vai mēbele. Ņemot vērā kuchāru enerģisko dabu, vislabāk šo suni turēt privātmājā ar nožogotu pagalmu. Var, protams, turēt arī dzīvoklī, taču tad suns obligāti jāved ilgstošās pastaigās, kur viņš var izskrieties, ne tikai pastaigāt pa pilsētu, pieāķēts pie pavadas.
Kopšana raizes nesagādā
Kurchārs ir veselīgs, reti slimo, to gandrīz nekad nepiemeklē dažādas ar alerģiju saistītas kaites. Iespējams, veterinārārsta apmeklējums būs nepieciešams, tikai lai veiktu profilaktiskās potes. Arī mūsu klimatiskie apstākļi kurchāram ir labi piemēroti, vienīgi varbūt pavisam aukstās ziemas var būt mazliet par bargu viņa kažokam. Taču kurchārs lieliski jūtas sniegā un, kā jau putnusunim, tam patīk arī vasaras peldes upēs un ezeros.
Suņa aprūpe ir viegla, jo tā kažoks neprasa īpašu frizēšanu un ķemmēšanu – pietiks, ja to izsukās reizi nedēļā. Kažoka apmatojums sunim ir īss, taču pabiezs, spalvu met regulāri. Uzmanība jāpievērš suņa ausu un acu tīrībai, zobiem.
Kurchāram ir laba apetīte, taču nedrīkst suni pārbarot – šķirnes standarts prasa, lai sunim būtu pamanāmas arī ribas.
Lai arī dzīvnieku ausu un astu kupēšana jau vairākus gadus Latvijā un arī citās Eiropas valstīs ir stingri aizliegta ar likumu, ir suņu šķirnes, kurām astu kupēšana ir atļauta. To vidū ir arī vācu īsspalvainie putnusuņi. Kurchāriem aste medībās, ložņājot pa brikšņiem un krūmājiem, ir viegli ievainojama, tāpēc, ja saimnieks ar suni nākotnē plāno doties medībās, aste jākupē pavisam mazam kucēnam, kamēr astes nervi vēl nav attīstījušies. Ja tas nebūs izdarīts, var gadīties, ka pieaugušam sunim var nākties daļu astes amputēt iegūtās traumas dēļ.
Raksta turpinājums: