Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Kas tagad jādara ar telpaugiem un svētku eglīti? Dārznieka darbi janvārī

    Dārzs
    Anta Sparinska
    3. janvāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: FotoHelin / Shutterstock
    Janvārī dārzniekam darbu nav daudz, turklāt tie visi ir diezgan viegli paveicami. Lūk, saraksts ar puķu dārza īpašnieka darbiņiem janvārī.

    Konsultē Anta Sparinska, Dr. biol., Latvijas Biozinātņu un tenoloģiju universitātes docente.

    • Ja tavās mājās bija nozāģētā Ziemassvētku eglīte, dod tai otru dzīvi – nogriez zarus un izmanto tos jutīgāko dārza augu piesegšanai. Vai arī nomizo kociņu un sakaltē, lai vasarā izmantotu kā balstu viengadīgajiem vīteņaugiem.
    • Ziemā vairāk uzmanības velti telpaugiem. Regulāri pārbaudi, vai neparādās kādas slimības un kaitēkļi. Bojātās lapas nolasi, lai kaitējums neizplatās. Laisti reti un bagātīgi. Labāk, lai augi pāris dienu pacieš sausumu, nevis pārlieti nopūst. Kad būs vairāk saules, varēsi laistīt biežāk un sākt mēslot. Seko, lai vēdinot aukstais gaiss neplūst uz augiem. Nav vēlama arī regulāra pārvietošana, jo augiem katru reizi ir jāpierod pie jaunajiem temperatūras, gaismas un gaisa mitruma apstākļiem. 
    • Ziemā telpaugi nereti cieš no gaismas trūkuma. Vērts iegādāties speciālu, augiem domātu papildu apgaismojumu. Tas noderēs arī vēlāk dēstu audzēšanai.
    • Iegādājies vai ienes telpās uzziedināšanai hiacintes, narcises un citas sīpolpuķes, kas rudenī iestādītas podos. Hiacintes jātur tumsā, līdz ziedkopa parādījusies virs lapām. Neaizmirsti aplaistīt. Vēsā telpā sīpolpuķes ziedēs ilgāk. 
    • Acālijām gādā vēsu, gaišu vietu un skābu (pH 4,5–5,5) ūdeni. Lai krāna ūdeni (pH 7,5) padarītu skābāku, tam var pievienot kripatu citronskābes, askorbīnskābes vai cita paskābinātāja. Acālijas podiņā uz augsnes palaikam var uzlikt arī sniegu – tas kūstot gan atvēsinās, gan mitrinās ar mīkstu ūdeni. 
    • Lai sēklām dīgstot siltāk, noderēs istabas siltumnīca – rūpnieciski ražota vai pašu spēkiem pagatavota. Vēlāk tā noderēs spraudeņu apsakņošanai. Noderēs arī elektriskie paklājiņi, kas nodrošina noteiktu temperatūru sējumu un dēstu kastītēs. Sevišķi, ja māja pavēsa.
    • Noteikti ieplāno jaunā gada budžetā laistīšanas sistēmu – vismaz saulainākajai dobei. Vismaz izvirzi sev uzdevumu nomainīt sprinklerus uz pilienveida laistīšanas caurulēm, lai mazāk ūdens iztvaiko, vairāk paliek uz saknēm. 
    • Priecājoties par putniem, kas rosās parkos nenogrieztos ziemciešu un graudzāļu puduros, sēkliņas meklēdami, apdomā – varbūt citugad atstāt arī savā dārzā kaut ko nenogrieztu.
    • Saaicini ciemos draudzenes, kaimiņienes un sarīko bilžu vakaru ar smukākajām sava dārza un citviet redzētu dārzu bildēm. 

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē