Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Kas jauns TV piedāvājumā? Televizori, kas vairs nav tikai televizori

    Māja
    Toms Timoško
    Toms Timoško
    6. janvāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Bang & Olufsen modelis Beovision Harmony, kas transformējoties noslēpj ekrānu aiz koka fasādes, padarot televizoru par dekoratīvu objektu telpā.  
    Foto: no publicitātes materiāliem
    Bang & Olufsen modelis Beovision Harmony, kas transformējoties noslēpj ekrānu aiz koka fasādes, padarot televizoru par dekoratīvu objektu telpā.  
    Kādreiz mēdza teikt, ka televizors vieno, taču mūsdienās skatīšanās paradumi ir mainījušies. Tagad tas var kalpot par gleznu, mūzikas atskaņotāju, viedās mājas uzraugu un videospēļu centrāli. Kas jauns TV industrijā?
    1. Vai izmēram ir nozīme?
      Šobrīd pircēji visbiežāk izvēlas 55–65 collu ekrānus, ko daļēji sekmē arī šo modeļu pieejamā cena. Pietiekami kvalitatīvu attēlu var iegūt, iegādājoties TV par aptuveni 800 €, kas var uzaugt līdz vairākiem tūkstošiem. Tāpat tirgū ir arī 75 un 85 collu TV, taču šie modeļi liks atbrīvot vietu mājas kinozālei, turklāt ievērojamāk patukšos maciņu. Katrā gadījumā ekrāna izmēram jābūt proporcionālam izvēlētajai telpai, jo pārāk tuva sēdēšana spilgtajam displejam var radīt diskomfortu, savukārt skatīšanās no tāluma uz miniatūru bildi neradīs labas emocijas. Taču vecie ieteikumi par to, cik tālu no televizora jāatrodas jūsu dīvānam, gan zaudējuši aktualitāti, jo, tehnoloģijām attīstoties, ekrāni kļuvuši mūsu acīm draudzīgāki. 
    2. Spēja izšķirt
      Attēla kvalitāti nosaka izšķirtspēja. Līdz šim 8K izšķirtspējas (7680 × 4320) tehnoloģija bijusi nišas tirgus daļa, kura augstās cenas dēļ stipri ierobežoja šādu TV popularitāti. Šobrīd gan finansiāli pamatotākā izvēle ir 4K izšķirtspēja (3840 × 2160), jo tā dažādiem tehnoloģiskiem trikiem cenšas tikt līdzi 8K kvalitātei, kuras patieso vērtību varēsim izbaudīt tikai attiecīgas kvalitātes filmās, ne ikvakara ziņu sižetos.
    3. Z paaudzei savs TV
      Jauniešu vidū televizoru aizēnojis viedtālruņa un planšetdatora ekrāns, taču ir daži ražotāji, kas izstrādājuši ekrānus tieši jaunākajiem skatītājiem. Ir pieejami rotējoši sienas stiprinājumi, lai pagrieztu ekrānu vertikāli, kas ļauj vieglāk sērfot sociālajos tīklos, veikt videozvanus vai strādāt programmēšanā.
    4. Salokāms ekrāns
      Ieliekts, elastīgs, salokāms un pat caurspīdīgs. Sekojot viedtālruņu tendencēm, arī TV industrijā ienākuši dažādi ekrānu tipi, taču pat ieliektā TV popularitāte ir mazinājusies, nemaz nerunājot par citiem veidiem. Tie gluži vienkārši ir pārāk dārgi.
    5. Būt kopā un atsevišķi
      Mūsdienās arvien vairāk TV modeļu piedāvā iespēju sadalīt ekrānu divās daļās. Tas nozīmē, ka vienā pusē varēs skatīties seriālu, bet otrā tikmēr tiks translēta Latvijas izlases hokeja spēle. Lai skaņa nesaplūstu, katra pārraide būs jāskatās ar atsevišķām austiņām. Miers mājās!
    6. Oled, Qled utt.
      Displeja kvalitāte nosaka to, kā mēs redzam attēlotās krāsas. Vai melnie toņi tiešām būs melni un dziļi vai baltā krāsa – tīra. Vai varavīksne būs spilgta visās tās septiņās krāsās? Dzidras, košas un izteiktas krāsas būs redzamas jaunākajos OLED jeb organiskās gaismas diožu TV modeļos, kas šobrīd ir dominējošā tehnoloģija. Taču ir arī citi burtu savienojumi un saīsinājumi, kas pircējiem jauc galvu. UHD, QLED, Mini-LED TV un pat MICRO LED tipa paneļi rada iespaidīgas krāsas, taču kvalitātes atšķirības var novērtēt, tikai redzot dzīvē veikalā, ne internetā. Procesors analizē ikvienu uz ekrāna redzamo kadru, lai automātiski radītu asāko attēlu ar labāko kontrastu. Pie ierastā LED ekrāna neizteiksmīgajām krāsām ātri var pierast, taču, tiklīdz redzēsit OLED un citu tehnoloģiju krāšņumu, no ierastās LED tehnoloģijas sakārosies atvadīties. 
    7. Mākslas darbs
      Televizora estētiskai klātbūtnei interjerā loma arvien pieaug. TV rāmis var būt no visdažādākajiem materiāliem, piemēram, no koka. Gaidstāves režīmā ekrānā var tikt  attēlots kāds mākslas darbs, radot iespaidu, ka pie sienas ir glezna. 
    8. Vide un ekonomija
      Atšķirībā no ledusskapja televizoru energoefektivitātes klases joprojām ir zemas (D klasi sameklēt būs jāpiepūlas), taču pircēji par to īpaši nebēdā, jo ierīce netiek darbināta tik bieži. Tā vietā ražotāji lepojas ar videi draudzīgām ražošanas metodēm un ilgtspējīgiem materiāliem. Jāatceras, ka televizoru klases tiek novērtētas salīdzinājumā ar citiem tāda paša izmēra TV. 
    9. Nost ar vadiem!
      Ja TV ir pielikts pie sienas, zemāk esošais vadu jūklis nav vizuāli pievilcīgs, tāpēc daži ražotāji izstrādā risinājumus, lai redzams būtu tikai viens kabelis, kas apvieno strāvas padevi un audiovizuālo savienojumu. Tālāk to nepieciešams ievietot atsevišķā kastē, kas paslēpta no citu acīm. 
    10. Viedā māja
      Collu skaits, cena un ekrāna kvalitāte ilgus gadus tika uzskatīti par galvenajiem un teju vienīgajiem parametriem TV izvēlē, taču tagad ražotāji uzmanību pievērsuši dažādām papildu funkcijām. Ar Netflix un YouTube straumēšanas servisu pieejamību nevienu vairs nevar pārsteigt, taču apgaismojuma kontrole mājoklī ar TV pults palīdzību – kāpēc gan ne? Gudrās mājas funkcijas tagad var vadīt arī no TV ekrāna, tam kļūstot par mājas automatizācijas centru.
    11. Spēļu faniem
      Videospēļu cienītājiem svarīga būs ekrāna atsvaidzes intensitāte jeb refresh rate. 144 hercu TV kļūst arvien populārāki – jo vairāk hercu, jo biežāk mainās kadri, tāpēc attēls būs plūstošāks. Tas uzlabos arī sporta pārraižu un asa sižeta filmu skatīšanās pieredzi.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē