Zīdītāji visbiežāk ir pelēkbrūnos toņos. Kāpēc pandas kažoka krāsa tā kontrastē ar vidi? Lai atminētu šo mīklu, zinātnieki nolēma lietot salīdzinošo metodi. Viņi izanalizēja 39 lāču pasugu un 195 citu sauszemes plēsēju kažoka krāsojuma un apkārtējās vides kopsakarību, proti, vai tiešām apkārtējā vide, kādā savvaļā dzīvo dzīvnieks, ietekmē to, kādā krāsā ir viņa kažoks. Izrādījās, ka pandu galvenā problēma ir ne pārāk efektīvā gremošanas sistēma.
Viņu organisms diezgan slikti sagremo augus, ko pandas ēd, un tas nozīmē, ka tām ir grūti uzkrāt pietiekami daudz tauku ziemas miegam, tāpēc šiem dzīvniekiem jāpaliek aktīviem visu cauru gadu. Meklējot barību, pandas pārvietojas starp pilnīgi atšķirīgām vidēm – no sniegotiem kalniem līdz tumšiem meža biezokņiem.
Melnā un baltā krāsa ir sava veida evolucionārs kompromiss, ko izdomāja daba, lai panda paliktu aptuveni vienādi paslēpta gan uz sniega, gan meža biezokņa fona. Šo lāču melnās brilles un ausis ne tik daudz palīdz maskēties, cik spēlē komunikatīvu lomu ar sugas brāļiem: ar to palīdzību pandas atšķir cita citu. Pārošanās laikā pandas var aizklāt plankumus ar ķepām, lai izskatītos piemīlīgākas, savukārt konflikta brīdī, gluži pretēji, uzsvērs to klātbūtni, lai demonstrētu ienaidniekam savu agresiju.ās ārkārtīgi mīlīgi.