Atbild Latvijas Universitātes Botāniskā dārza telpaugu eksperte Ingūna Gudrupa. Apmaļu dracēnai (Dracaena marginata), augot lielākai, pa kādai apakšējai lapai ik pa laikam nodzeltē. Tas ir normāli! Bet vecākiem augiem stumbrs kļūst pliks un pārkoksnējas un lapu pušķis atkāpjas vairāk uz galotni. Arī tas nav nekas traks, un tā tam arī būtu jābūt. Kas attiecas uz gaismu… Kaut gan dracēna nav gaismas prasīga, ziemā tai tiešām labāk atrasties tuvāk logam. Bet – mēdz būt tā, ka, pārvietojot augu uz citu vietu, var nodzeltēt pa kādai lapai.
Kopumā rudens un ziemas periods, kad atsākas apkures sezona, ikvienam augam ir grūts gaismas trūkuma un mikroklimata maiņas dēļ.Parasti dracēnas ļoti cieš, ja tiek pārlaistītas un telpā ir zema temperatūra. Dracēnas jālaista regulāri un mēreni, kad augsnes virskārtiņa apžūst, turklāt paliktnī nedrīkst krāties lieks ūdens. Varbūt dracēna ir iekaltēta par daudz un komplektā ar silto un sauso gaisu tai radies papildu stress, kas arī var būt par iemeslu tam, ka pastiprināti dzeltē lapas. Iespējams, arī no radiatora, kas atrodas zem palodzes, uz augu nāk pārāk silta gaisa plūsma, kas pastiprina ūdens iztvaikošanu no auga lapām.
Dracēnas glābšanas TOP 3
- Pirmais – ja iespējams, uz radiatora uzliec vai uzkabini ūdens trauku, ūdenim no tā tvaikojot, gaiss tiks mitrināts.
- Otrs – kad redzi, ka augsnes virskārtiņa ir sausa, dracēnu obligāti aplaisti, bet, ja paliktnī krājas liekais ūdens, to noteikti nolej.
- Trešais – ja dracēnai ir izveidojies garš bezlapu stumbrs, to pavasarī apgriez. Tā iegūsi kompaktu augu ar vairākām galotnēm.