- Diemžēl, ja ziediņu un ogu nekad nav bijis, to, visticamāk, arī nebūs. Viena no tipiskākajām kļūdām, kāpēc tā notiek, – nepareiza stādu izaudzēšana. Agrāk poļiem un rumāņiem bija populāri pavairot krūmmellenes ar meristēmām (šī metode ļauj īsā laikā no viena pumpura iegūt tūkstošiem stādu), un, ja šajā procesā kļūdās, ogu tiešām nekad nebūs. Tāpat atkarīgs, no kādiem mātes augiem paņemti spraudeņi, kā tie audzēti, kas tiem nodrošināts. Ja tehnoloģijā notikusi kļūda, pie ogām tikt nesanāks, pat izcili kopjot krūmus, un tad labāk iegādāties jaunus stādus.
- Ja kaut kad ziediņi bijuši, bet krūmi neražo, nīkuļo, tam par iemeslu var būt bora trūkums. Šajā gadījumā augi ir pusbadā un tādā situācijā nespēja neko radīt. To var atrisināt, dāsni pamēslojot krūmus ar komplekso ūdenī šķīstošo krūmmelleņu mēslojumu, kura sastāvā ir bors.
Kāpēc krūmmellenēm nav ogu?
Dārzs
9. augusts
Komentēt
Jautā lasītāja: «Pirms dažiem gadiem iestādīju divus gadus vecus krūmus, tos cītīgi kopju, bet – nevienas ogas! Kas par vainu?» Ražas pilnbriedu krūmmelenes sasniedz desmitajā gadā, bet dažreiz ogu nav un nav. Kāpēc tā?