Ieradumu spēks
Bez dabas dotiem instinktiem un refleksiem dzīvajām būtnēm veidojas arī ieradumi, kurus noteic iepriekšējā pieredze – gan pozitīva, gan negatīva. Piemēram, kaķēni agri tiek apmācīti nokārtoties smilšu kastītē un šai laikā arī uzzina, ka par dabisko vajadzību kārtošanu citās vietās saimnieks var pret viņu izrādīties arī skarbs.
Šai sakarā pētnieki izsaka pieņēmumu, ka barības bļodiņas apkašņāšanai var būt visai cieša saistība ar kaķa tualetes paradumiem. Jo bieži vien kaķa maltītes trauks atrodas blakus ūdens traukam vai ir pat ar to saistīts – kā divi vienā. Bet kaķim ēdot, nereti ūdens izšļakstās un veidojas peļķīte. Zinot, ka šāds slapjums uz grīdas nav atļauts, kaķis var censties to savākt, iekašņājot to dziļāk tāpat kā savus ekskrementus smilšukastē.
Reizēm pat mīlulis speciāli izgāž sausās barības trauku, lai jau ar barības graudiņiem paslēptu ūdens pēdas.
Visbeidzot, ir arī izskanējis minējums, ka kaķis apkašņā savu ēdamgaldu tāpēc, ka viņam nepatīk vieta, kur novietots barības trauks. Iespējams, viņš maltītes laikā nejūtas droši, jo visi staigā garām viņa pusdienošanas vietai. Varbūt tur jūtams caurvējš vai arī blakus ir novietots kas tāds, kas slāpē tīkamo ēdiena smaržu.
Tāpat kaķim nepatiks, ja blakus viņa bļodiņai vibrēs ieslēgta veļas vai trauku mazgājamā mašīna. Vislabāk kaķa bļodiņu pārvietot uz mierīgāku vietu, kur neviens, arī citi mājdzīvnieki, netraucēs nodoties kaķim tik intīmai nodarbei kā ēšana. Parūpējieties, lai zem bļodiņas būtu paklājs, kas novērš trauka slīdēšanu un apgāšanos, regulāri uzkopiet šo vietu, neizmantojot mazgāšanas līdzekļus, kas rada asu aromātu. Iespējams, ka šādi novērsīsiet arī nevēlamos ēdiena aprakšanas mēģinājumus.