Tas notiek neizskaidrojami – kaķis tavos plānos neietilpst, taču kādu dienu savā kāpņu telpā vai uz ielas tu ieraugi kaķi un jūti nepārvaramu vēlmi apstāties, ar viņu aprunāties, pabarot un, pašam par pārsteigumu, pat izmitināt savā mājā. Pēc mirkļa tu gan sevi aprāj: «Pag, es taču to nevarat atļauties! Dzīvoklis ir mazs, es bieži esmu prom, un kādam no mājiniekiem varbūt ir alerģija pret kaķa apmatojumu…» Tikmēr mincis glaužas gar kājām, glāsmaini murrā, un tu saproti – nē, tik maigam un inteliģentam valdzinājumam nav iespējams pretoties. Parapsihologi apstiprina – tikšanās ar kaķi nav nejauša, tā notiek tad, kad cilvēka dzīvē nepieciešamas pārmaiņas.
Jautājumi un atklājumi
Atverot dzīvnieciņam savas mājas durvis, mēs atveram arī savu sirdi. Un turpinājums ir gluži mistisks – piepeši mūsu dzīvē uzrodas jauni cilvēki vai, gluži otrādi, no tās izgaist tie, kas darījuši mums raizes; negaidīti rodas jaunas iespējas kaut ko savā dzīvē mainīt. Kā tas iespējams? Noslēpums, kas nav izskaidrojams?
Kaķis tiek uzskatīts par vienu no neparastākajiem dzīvniekiem. Viņa aura aptver ne tikai izraudzīto saimnieku, bet visus mājas iemītniekus un arī teritoriju, kuru kaķis uzskata par savu.
Kosmisko enerģiju viņš pārvērš no viena veida citā un saviem cilvēkiem rada komfortablus enerģētiskos apstākļus tikai pēc sev vien zināmām pazīmēm. Ja esam viņa izredzēti, tad viņš ļauj mums ielūkoties arī paralēlajā pasaulē.
Zinātnieki kaķa neparastajām spējām ne vienmēr spēj rast izskaidrojumu, taču vienprātīgi atzīst, ka pastāv kāda likumsakarība starp dzīvnieku, cilvēku un teritoriju. Pētījumi apstiprina – kaķim vispārākajā pakāpē piemīt tas, ko sauc par trešo aci jeb ārsajūtu uztveri. Zinātnieks Džozefs Venks Raiens Djūkas universitātē (Ziemeļkarolīnas štatā, ASV), kas orientēta uz pētniecību, izveidoja pasaulē pirmo parapsiholoģijas laboratoriju un ilgstošu pētījumu rezultātā nonāca pie secinājuma – kaķiem piemīt paranormālas spējas, ko oficiālā zinātne pagaidām nespēj izskaidrot, piemēram, telepātija, ekstrasensoriskā uztvere, psihokinēze, kontaktēšanās ar mirušo gariem. Šie dzīvnieki izziņai izmanto juteklisku, intelektuālu vai kādu citu apjausmu.
To apstiprinājuši arī britu zinātnieka, viena no instinktu teorijas un salīdzinošās etoloģijas1 pamatlicējiem, Nobela prēmijas laureāta Nikolasa Tinbergena eksperimenti. Galvenais secinājums – izmantojot psihokinēzi2 un gaišredzību, kaķi spēj paredzēt briesmas, kataklizmas, laikapstākļu izmaiņas utt. Šis fenomens tiek plaši pētīts gan Eiropā, gan Amerikā.
Vācu bioķīmiķis Helmuts Tribučs (Helmut Tribuch) kaķu paredzēšanas spējas skaidro ar to, ka viņi fiksē atmosfērā pozitīvi lādētus jonus un atomus, spēj uztvert zemes vibrācijas, magnētiskā lauka izmaiņas un skaņas, kas ievērojami pārsniedz cilvēka uztveres diapazonu. Zinātnieks arī norāda, ka dzīvnieki aktīvi izmanto vomeronazālo jeb Jakobsona orgānu – veidojumu degunā pie lemeša kaula (vomer), kas uzskatāms par ožas sistēmas papildinājumu un uztver feromonus3 un citas vielas. Lai šo savu trešo aci izmantotu, kaķis pārtrauc jebkādu darbību, dziļi ievelk elpu un sastingst ar pavērtu muti, it kā ieklausīdamies. Viņš uztver arī zemes vibrācijas un tās pavadošās elektrostatiskās izmaiņas atmosfērā, no liela attāluma jūt briesmu vai nepatikšanu tuvošanos.
Enerģētiskais donors
Daudzi cilvēki šīs neparastās kaķu spējas jau izsenis ir pratuši izmantot. Piemēram, tautas gudrība māca, ka jaunajā dzīvesvietā pirmais jāielaiž kaķis, lai viņš attīra mājas enerģētiku, izdzen mošķus un nodibina attiecības ar mājas gariņu.
Kaķis guļ vietā, kur pastāvīgi pieplūst enerģija. Cilvēkam tur ieteicams uzturēties, kamēr atjaunojas spēki un izzūd nogurums, taču gulēt gan tur nevajag, jo enerģijas pārlieks pieplūdums pārsātina un var rasties veselības problēmas.
Zināmi arī neskaitāmi gadījumi, kad kaķi cilvēkiem ir devuši zīmes, un tāpēc tie ir paguvuši izglābties no ugunsgrēka, zemestrīces vai vulkāna izvirduma vai kā citādi pasargājuši sevi no nepatikšanām. Kādas Ķīnas mazpilsētas ģimeni agrā rīta stundā pamodināja kaķa dīvainā uzvedība: viņš skraidīja pa dzīvokli, skrāpēja durvis un logus, uzlēca uz bērna gultiņas un vilka nost segu, tad metās pie saimnieces, ieķērās viņai naktskreklā un vilka uz durvju pusi. Tai mirklī mājinieki pavērsa skatu augšup un šausmās ieraudzīja – griestos parādās plaisas, arī istabas sienas sāk kustēties. Ģimene paguva izskriet no mājas, un tad divstāvu ēka sabruka.
Otrā pasaules kara laikā Anglijas iedzīvotājus par uzlidojumiem nereti brīdināja kaķi, un par cilvēku dzīvības glābšanu viņiem pat tika pasniegta medaļa – Viktorijas krusts, uz kura bija iegravēts: «Mēs kalpojam dzimtenei.» Arī mūsdienās kaķus nereti ņem līdzi uz kuģiem un zemūdenēm, jo šie dzīvnieki nekad nezaudē modrību.
Kaķu saimnieki nereti ir arī manījuši, ka viņu četrkājainie draugi uzmanīgi uz kaut ko raugās, lai gan tuvumā neviena nav.
Ekstrasensi skaidro – kaķa cīņa ar mājas mošķiem notiek neredzami un mierīgi, bez liekām kustībām un panikas, tikai vērojot un neitralizējot. Kā noprotams, kaķis darbojas ar enerģiju, vada to.
Senajā Ēģiptē papirusos bija rakstīts: «Pat ja tu nesaki ne vārda, kaķis dzird tavas domas, nolasa tās ar Dieva skatienu.» Kā emocionāls barometrs viņš jūt saimnieka noskaņojumu. Katrs kaķa īpašnieks zina: ja viņam kaut kas sāp vai gadījies kas nelāgs, dzīvnieks uzguļas sāpošajai vietai vai iekārtojas klēpī, uz krūtīm vai kājām un neitralizē deformēto bioenerģētisko lauku. Izpildījis savu donora pienākumu, kaķis dodas prom, un nekas viņu nevar noturēt.
Kaķu dziedniecība ir pētīta arī medicīnas praksē. Šādas terapijas pamatā ir divu dzīvu būtņu bioenerģētisks kontakts, fizisks un garīgs. Glaudot kaķi, vilnā rodas elektrostatiskais spriegums, kas ietekmē nervu galus pirkstgalos. Impulsi iet uz smadzeņu garozu, stabilizējot gan fizisko, gan psihisko stāvokli. Mīņājoties ar ķepām pa cilvēka augumu, kaķis uzlabo asinsriti tajā viņa ķermeņa daļā, kurā jūtams diskomforts. Dzīvnieks uztver cilvēka biolauku un uzņem sevī negatīvo enerģiju, kas cilvēkam var radīt slimības, bailes, depresiju. Kaķi nevar piespiest dziedināt, iniciatīvu izrāda tikai viņš pats.
____________
1 Etioloģija – zooloģijas nozare, kas pētī dzīvnieku iedzimto, instinktīvo uzvedību, dzīvesveidu, grupu veidošanos un sazināšanās īpatnības.
2 Psihokinēze – hipotētiska nedzīvās dabas objektu pārvietošanās psihiskas enerģijas iedarbībā.
3 Feromoni – bioloģiski aktīvas vielas, kuras izdala kāds indivīds un uz kurām reaģē attiecīgās sugas pārstāvji.
Populārākie raksti