Zarnu parazīti var būt vainīgi, it īpaši lenteņi, bet biežāk pie vainas ir citi iemesli – novājēšana, organisma atūdeņošanās, kuņģa un zarnu trakta vai elpošanas ceļu iekaisums, neiroloģiskas slimības. Kaķiem trešais plakstiņš parasti ir paslēpts acs dobumā, to nodrošina acs ābola spiediens un speciāls muskulis, kas atvelk trešo plakstiņu.
Ja pastāv briesmas, ka acis var savainot (piemēram, kaķu kautiņā), kaķi ar speciāla muskuļa palīdzību, kas atrodas aiz acs, var trešo plakstiņu pavilkt uz augšu, lai aci pasargātu. Tas pats notiek, ja acs ir savainota vai sāpīga – arī tad kaķis pavelk uz augšu trešo plakstiņu, lai pārklātu un pasargātu aci.
Dažkārt, sirgstot ar iekaisuma un neiroloģiskām slimībām, kaķi vairs nespēj kontrolēt muskuli, kas notur trešo plakstiņu, tāpēc tas izslīd.
Kad dzīvnieks novājē, zaudē organisma šķidrumu, acs ābols it kā iegrimst dziļāk acs dobumā, tāpēc tas vairs nevar palīdzēt noturēt vietā trešo plakstiņu. Ir pētījumi, kas abpusēju trešā plakstiņa izslīdēšanu saista ar Toro vīrusa infekciju. Kaķiem, kam ir hroniska caureja, šādu stāvokli var novērot ilgstoši – līdz pat sešiem mēnešiem.