Šo mazo, mīļo radībiņu saimniekiem jāizturas īpaši uzmanīgi pret viņu ēdienkartes sastādīšanu. Ir jāatceras, ka novērst slimību ir daudz vieglāk, nekā cīnīties ar nepareizas barošanas sekām.
Drīkst
Ar kādiem riekstiem tad bez bažām var cienāt kāmi?
- valriekstiem,
- zemesriekstiem,
- Indijas riekstiem
- lazdu riekstiem.
- Tāpat var palutināt savu mīluli ar saulespuķu, ķirbju vai sezama sēkliņām.
Rieksti ir bagāti ar augu valsts olbaltumvielām, vitamīniem un minerālvielām, kas ir ļoti vērtīgi šiem mazajiem dzīvnieciņiem. Atceries, ka šie produkti kāmīšiem jādod attīrītā veidā. Daži saimnieki ir pārāk slinki, lai attīrītu saulespuķu sēklas vai riekstus no mizas, un dod savam mājdzīvniekam produktu, tā teikt, naturālā veidā. To darīt kategoriski aizliegts! Kāmītis ar visai ātrām kustībām paslēpj iegūto barību vaigu maisos un ar aso rieksta mizas lausku var savainoties, traumēt mutes gļotādu vai nolauzt zobus.
Nedrīkst!
Kāmim var dot nebūt ne visus riekstus, kas vien ienāk prātā. Atsevišķi riekstu veidi šiem dzīvnieciņiem var būt kaitīgi.
- Aprikožu, plūmju, persiku un mandeļu kauli. To sastāvā ir zilskābe un toksīni, kas atstāj ietekmi uz kāmīša organismu gluži kā inde.
- Brazīlijas rieksti šiem dzīvniekiem ir pārāk trekna un smaga barība, ko ir grūti sagremot.
- Zīles ir bagātas ar miecvielām, cukuriem, cieti un taukskābju eļļām, kas kāmīša veselībai ir kaitīgas.
Cik daudz drīkst dot?
Riekstus un sēkliņas jādod nelielām porcijām un tikai kā kārumu ne biežāk kā divas trīs reizes nedēļā. Vēlams ievērot dažādību un katru reizi lutināt mājdzīvnieku ar kādu jaunu riekstu veidu no atļauto saraksta. Tā tu ātrāk tiksi skaidrībā par sava mīluļa gastronomiskajām iegribām. Nevajadzētu aizmirst arī par sabalansētajām gatavajām barībām, kuru sastāvā jau ir kāmim nepieciešamie graudi, rieksti un žāvētie augļi.