• Kādu plīti izvēlēties – elektrisko, gāzes vai indukcijas?

    Māja
    Aiva Alksne
    Vakar
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: NavinTar / Shutterstock
    Diemžēl pienāk brīdis, kad kāda no mājsaimniecībā svarīgām lietām beidz kalpot un – gribi vai negribi­ – jāpērk jauna. Tāpēc šoreiz noskaidrosim, kādu plīti pirkt vecās vietā – elektrisko, gāzes vai indukcijas?
    • Elektriskās plīts virsmas Latvijā ir sen zināmas un populāras. Zem plīts virsmas atrodas sildelements – spirāle, kas uzsilstot caur stikla keramikas virsmu atdod siltumu. Elektriskās  plīts virsmas mēdz būt ar metāla apmalīti un bez tās. Nereti cilvēki uzskata, ka metāla maliņa aizsargās plīts virsmu, ja uz tās kaut kas uzkritīs. Tomēr šī metāla apmalīte drīzāk kalpo kā dizaina elements, īpašu plīts virsmas aizsargfunkciju tā nenodrošina. Veikalos elektriskās plīts virsmas pieejamas, sākot ar diviem līdz pieciem sildriņķiem. Elektriskās plīts virsmas pārsvarā ir ar sensoru vadību, atsevišķiem modeļiem ir manuāla vadība – ar kloķiem. Plīts virsmām ir dažādas mūsdienīgas iespējas, piemēram, var regulēt jaudu, iestatīt taimeri, kas uztur noteiktu temperatūru un ļauj ēdienu uzglabāt siltu.
    • Indukcijas plīts virsmas galvenās priekšrocības ir ekonomiskums un salīdzinoši vieglāka plīts virsmas ekspluatācija un kopšana. Gatavošanas procesā uzsilst tikai tā zona uz indukcijas plīts virsmas, kur atrodas gatavošanas trauks, tas arī nosaka plīts virsmas ekonomiskumu. Šīm plīts virsmām standarta platums ir 60 cm, savukārt luksusa klasē pieejamas 78 cm platas indukcijas plīts virsmas. Arī indukcijas plīts virsmas ir pieejamas ar diviem līdz pieciem sildriņķiem, ir iespējams apvienot vairākus sildriņkus un izmantot gatavošanai lielāka izmēra traukus. Indukcijas plīts virsmām ir arī SenseBoil funkcija – ja katliņš (jābūt arī vāciņam) uz plīts virsmas vibrē, tā automātiski samazina jaudu. Luksus klases indukcijas plīts virsmās ir integrēts gatavošanas palīgs, kas nozīmē – atliek izvēlēties vēlamā ēdiena recepti, piemēram, vidēji ceptu gaļu, nospiest atbilstošo podziņu. Plīts pati pagatavos ēdienu, gatavošanas procesā uzturot noteiktu temperatūru, kā arī regulējot gatavošanas laiku. Atsevišķiem indukcijas plīts virsmu modeļiem ir bezvadu savienojums ar tvaiku nosūcēju. Ieslēdzot/izslēdzot plīti, automātiski ieslēdzas/ieslēdzas arī tvaiku nosūcējs.
    • Gāzes plīts virsmu var izvēlēties ar stikla vai nerūsējošā tērauda pamatni. Būtiskas funkcionālas atšķirības nav, izvēle drīzāk atkarīga no cilvēka gaumes un ieradumiem. Gāzes plītīm tāpat ir no diviem līdz pieciem sildriņķiem, turbo deglis, kontroles režīms, ērti lietojama un droša aizdedze, kā arī citas mūsdienīgas funkcijas. Ir tādas plīts virsmas, kam gāzes liesma ir virzīta ir augšpusi (šāda funkcija pārsvarā ir tikai profesionālajām plīts virsmām). Līdz ar to uzsilšanas process ir ātrāks un gāzes patēriņš mazāks.
    • Ņem vērā! Pirms izlem par labu elektriskajai plītij, noskaidro, vai mājās ir atbilstošs elektroenerģijas pieslēgums. Šīs plītis patērē septiņas kilovatstundas, un patiesībā katrs pats var sev pajautāt – vai es savā mājā varētu vienlaikus ieslēgt četras elektriskās tējkannas un tas neizsitīs man elektrības korķus? Ja nav piemērota elektroenerģijas pieslēguma, diez vai vairāk par diviem riņķiem būs iespējams reizē darbināt, un arī tad, iespējams, ne uz pilnu jaudu. Kā kas darbojas?

    Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē