Abonē SANTA+ un saņem individuālu astrologa prognozi šim gadam!
ABONĒT!
  • Kā pasargāt māju no pelēm?

    Māja
    Liene Millere
    Vakar
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Wim Janssen / Shutterstock
    Parasti cilvēki konstatē faktu, ka ir parādījušās peles, un tikai tad meklē veidus, kā tikt no tām vaļā. Tomēr pareizi būtu sākt ar to, ka tiek novērsta jebkāda iespēja šiem grauzējiem mājā iekļūt.

    Visbiežāk ar pelēm nākas cīnīties vecu māju īpašniekiem, jo laikā, kad šīs ēkas tika būvētas, nebija tādu tehnoloģisku risinājumu kā mūsdienās. Tāpat laika gaitā ēkās veidojas plaisas, izolācijas materiāli ir novecojuši un daudz kur sienās vai pamatos radušās spraugas, kas ir gana plašas, lai pa tām iekļūtu grauzēji. Jaunās ēkās parasti lielākā problēma ir komunikāciju ievadi un izvadi, kas nav pareizi hermetizēti un kalpo kā ieejas koridori, – tie var būt gan guļvadi, gan stāvvadi. Vēl viens riska faktors ir, ēku būvējot, nepareizi iestrādāti grauzēju sieti. Mēdz būt gadījumi, kad cilvēki ir vēlējušies ieekonomēt un tādus nav uzstādījuši. Šādos gadījumos būtu vēlams pieaicināt zinošu celtniecības speciālistu, kas veic ēkas apsekošanu un fiksē visas vietas, kas ir vai varētu kļūt par potenciālo grauzēju ieeju, lai pēcāk tās rūpīgi aiztaisītu. 

    Konsultē Viktors Timkovičs, Mistrabygg AS valdes loceklis:

    Būvējot māju, par aizsardzību pret grauzējiem jādomā laikus, īpaši, ja runājam par koka stāvbūvēm, kas parasti ir ar ventilējamām fasādēm. Ventilējamām fasādēm obligāts priekšnoteikums ir grauzēju sieta iestrāde starplatojumā. Arī jumtos, īpaši ventilējamos, jāiestrādā grauzēju sieti vai tā sauktās metāla birstes. Jaunbūvē nevajadzētu būt atvērtām vietām, pa kurām grauzēji var tikt iekšā, jo visas potenciālās ieejas būvniecības procesa laikā tiek aizdarītas ar insektu sietiem – ventilācijas, komunikāciju ieejas un izejas, arī ūdens novadi. Grauzēji lieliski tiek galā ar plastmasas sietiem, tāpēc jāizmanto tikai metāla insektu sieti, kurus peles nevarēs sagrauzt. Pele var izlīst pa caurumu, kas ir 6 milimetrus liels jeb aptuveni zīmuļa diametrs, kas nozīmē, ka pat mūsu skatījumā neliels caurums ēkā ir ieejas durvis pelēm. Lauku peles, protams, ir lielākas, bet jāatceras, ka tām ir bērni. Vēl viens nosacījums ir padarīt grauzējam apkārtējo vidi neinteresantu: kopt teritoriju, novākt nokritušus augļus un dārzeņus, novākt potenciālās dzertuves, lai grauzējam nav vietas, kur baroties. Ja regulāri mājai tiek turētas vaļā durvis, arī pa tām peles iekļūst, tāpēc laukos pie ieejām vēlams uzstādīt bīdāmus insektu tīklus, tie papildus pasargās māju arī no lidojošiem kukaiņiem. 

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē