Aprīlī uz ziedēšanu jau kārtīgi sasparojušās bugenvilejas (Bougainvillea), kuru lielākais krāsņums ir nevis paši ziedi, bet dažādu krāsu seglapas. Tās var audzēt kā augstus krūmus, kā nelielus kokus, kā bonsai. Kā šos neparastos augus kopt? Konsultē Zane Purne, bioloģe, Latvijas Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas vadītāja.
Bugenvilejām ziedi attīstās uz jaunajiem dzinumiem, tādēļ iepriekšējā gadā ziedējušie zari jānogriež, ja vien nevēlamies savā istabā milzīga izmēra augu. Pretējā gadījumā neko negriežam, ja nu vienīgi kādu nedekoratīvu, lieku dzinumu, kas traucē auga sakoptajam izskatam.
Bugenvilejas pavairo ar lapainiem galotnes spraudeņiem. Pēc spraudeņu apsakņošanās var vienā podā stādīt vairākus augus, tad ātrāk izveidosies kupls krūms.
Audzējot augststumbra koku, var cieši līdzās iestādīt 3–5 augus, kurus lēnām pin, audzējot pītu bugenvilejas stumbru. Izvēloties šādu auga izskatu, tam jāatvēl pāris gadu ilgs darbs.
Vasarā bugenvilejas labi aug ārā, bet ziemā, kad gaismas ir ļoti maz, tās jātur vēsumā, kur gaisa temperatūra ir ap plus 12–14 grādiem, maz laista, nemēslo. Vēsumā bugenvilejām var birt lapas, bet tas nekas – pavasarī izaugs jaunas. Ar citiem aktuālajiem telpaugu darbiem vari iepazīties žurnāla Mans Dārzs aprīļa numurā!
Ciemojamies divos brīnišķīgo dārzos – RUDĪTES KRŪGAĻAUŽAS pavasarīgajā dārzā Upesciemā un IVETAS REINFELDES un OSVALDA MUŠAS dārzā Otaņķos vasaras briedumā.
«Rozes gada» piezīmes turpina ROMIJA ANDERSONE – šoreiz par stādīšanu, bet jo īpaši – par augststumbra rožu stādīšanu.
Gatavojoties stādīšanai, iemojamies kokaudzētavā «Dzērves» pie MĀRA un MARUTAS KAMINSKIEM, kas piedāvā gan senās, labās ābeļu šķirnes, gan citus augļu kokus un ogulājus.
Špikeri violeto un zaļo vasaras puķu dobēm piedāvā Rīgas Dārzu un parku ainavu arhitekte LIGITA TOMIŅA.
Šķēres ar akumulatoru, kociņu apsējējs un citas noderīgas lietas no stādaudzētavas «7 rozes» saimnieces INESES MURĪSAS dārza rīku arsenāla.
Noskaidrojam, kāpēc zirņi jāsēj gada 100. dienā, palīdzam izvēlēties mazo tomātu – ķirštomātu un «plūmīšu» šķirnes, iepazīstam ogu gurķīti melotriju un Ziemeļamerikas skaistuli mežliliju.
Par svarīgākajiem darbiem, kas aprīlī jāpaveic sakņu, augļu, košuma un istabas puķu dārzā, kā ierasts, atgādina eksperti MĀRĪTE GAILĪTE, EDGARS RUBAUSKIS, MARUTA KAMINSKA un ZANE PURNE.
Izskatās, ka Tu izmanto reklāmu bloķēšanas rīku (ad-blocker)?
Mūsu portāla lasītājiem bez maksas ir pieejami kvalitatīvi raksti. Reklāmas ir vienīgais veids, kā mēs varam turpināt piedāvāt bezmaksas saturu. Lūdzu, izslēdz savu reklāmu bloķēšanas rīku (ad-blocker)!