Kas būs nepieciešams pušķim?
- Ziedi. Vienas krāsas, bet dažādu lielumu ziedi vienmēr pušķim liek izskatīties interesantākam un greznākam. Šoreiz tās ir trīs dažādu lielumu dzeltenas margrietiņu tipa puķes – divas dažādas rudbekijas un smalklapu samtenes ar sīkiem ziediem. Oranži dzeltenie toņi saspēlējas ar pretkrāsām – ežziešu, kurpīšu un flokšu zilajiem un violetajiem toņiem.
- Lapas. Burkānu lapas – smalkas kā mežģīnes, līdzinās burkānpaparžu lapām, ko pārdod puķu veikalā. turklāt vēlāk rudenī tās iekrāsojas skaistos rudi sarkanīgos toņos. Biešu lapas – lielākiem un mierīgākiem laukumiem, sevišķi greznas ir mangoldu lapas, kam dzeltenos, oranžos un sarkanos toņos ir arī kāts.
- Milzu dadzis – augstā ežziede – ir ļoti audzelīgs augs, gandrīz kā latvānis, kas, reiz ieaudzēts, vairs nav iznīdējams, kas savus bērniņus izkaisa visapkārt. Tāpēc labāk stādīt sētmalē, kur tas nevienam un nekam netraucē. tad augustā zilās ziedu bumbiņas atmaksās ar brīnišķīgu, saldu smaržu, ko paņems līdzi arī vāzē. Bagātīgi medo, pievilina taureņus un bites – reizēm uz vienas bumbiņas sēž pat piecas…
- Augļi. Martagonliliju sēklu pogaļas pušķiem ir pat labākas nekā pašas lilijas, kas īpatnēji un ne visai patīkami smaržo. noder arī citas – gan puķu, gan dārzeņu augļkopas. Piemēram, magoņu pogaļas, redīsu un citu krustziežu pāksteņi un pākstenīši. tikai tie visi pirms likšanas vāzē jāpasmaržo, lai aromāts nesabojā prieku. Skaistos ķiploku ziedpumpurus izlocītos kātos un apaļās sīpolu ziedu bumbas var likt tikai tur, kur uz tiem jāskatās caur stiklu vai pa lielu gabalu – smarža patīkama nebūs. Toties dille ne tikai izskatās viegla un grezna, bet arī tās smarža vairākumam cilvēku patīk.
Darba gaita
- Visiem augiem noņem lapas no kātu apakšējās daļas, kas atradīsies ūdenī, – lai nemirkst un nebojājas.
- Kārto vai nu rokā, liekot kātus pa spirāli, vai arī liek tieši kanniņā vai citā traukā.
- Lai pušķis izskatītos traukā iederīgs, cenšas ievērot zelta griezuma proporciju 3:5:8, kur 3 – trauka augstumus, 5 – ziedu augstums, 8 – kompozīcijas kopējais augstums.
Kas vēl varētu noderēt pušķim no nekā?
- Jebkura labība – auzas, rudzi, mieži –, kas vēl nav nokulta
- Zari ar augļiem, kas ātri nekļūst mīksti un nebirst nost no zariem, piemēram, mežrozītes, krūmcidonijas, arī pīlādži un aronijas, kamēr vēl nav gatavi.
- Veco priežu izlocītie kailie zari ar mazu skuju pušķīti galā – atšķirībā no citiem skujeņiem tie izskatās priecīgi.