• Kā izlolot rudenī vai ziemā iegūtu magnoliju

    Dārzs
    Gunta Šenberga
    Gunta Šenberga
    4. decembris, 2020
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: No publicitātes materiāliem
    Magnolijas stādi nav lēts prieks. Ja tev kāds uzdāvinājis vai esi pasūtījis magnoliju no ārzemēm, būtu izšķērdīgi to nomērdēt nepareizas apiešanās dēļ. Kā rīkoties, ja stāds pie tevis ir ieradies pirms pavasara? Konsultē kolekcionāre INĀRA AIRE.

    Pirmajā gadā magnoliju nestāda dārzā. Ja stādu piegādā rudenī vai ziemā, to pa ziemu tur pagrabā vai citā telpā, kur temperatūra ir tuvu nullei. Var būt arī kāds grāds mīnusos, tas nekaitēs. Vienalga, vai telpā ir tumšs vai gaišs, magnolijām tik un tā ziemā ir miera periods, un tās guļ līdz pavasarim. Tikai jāraugās, lai zeme podā ir viegli mitra, jo sakņu kamols nedrīkst izkalst.

    Speciāliste iesaka:

    • Pavasarī magnoliju liek siltumnīcā. Siltumnīcu sāk kurināt marta vidū, un tad tur aiznes arī magnoliju. Pārstāda lielākā podā, taču zemi no saknēm nenopurina, vienkārši pārceļ lielākā podā un papildina augsni. Magnolija siltumnīcā dažreiz pat pagūst uzziedēt.
    • Aptuveni maija beigās, kad beidzas salnas, magnoliju pakāpeniski pieradina pie dzīves ārā. Ar visu podu izliek siltumnīcas tuvumā, kur var biežāk palaistīt, sākumā tur paēnā, lai saulē neapdegtu lapas. Nemēslo – lai pamazām pierod pie pieticīgākas, dabiskākas barošanas, jo nav jau nekāds noslēpums, ka stādi audzētavā ir pamatīgi izdzīti ar minerālmēsliem.

      Laukā magnolija sāktu augt un plaukt tikai maija vidū, bet siltumnīcā augušajai veģetācijas periods ir pusotra vai pat divus mēnešus garāks nekā ārā augušajai. Vasara sanāk garāka, augs ir spēcīgāks nekā ārā audzētais, tam ir pat pusmetru garš pieaugums, turklāt ir vairāk laika nobriest un sagatavoties ziemai.
    Rudenī, kad sākas sals, magnoliju atkal liek pagrabā, un tā tur pavada vēl vienu ziemu. Jo lielāks ir stāds, jo vairāk cerību, ka tas dārzā ieaugsies.
    • Nākamajā pavasarī magnoliju stāda dārzā. Izvēlas aizsargātas aizvēja vietas, jo magnolija tomēr ir pameža augs, kas negrib augt kalna gala klajumā. Augsnes gatavošana magnolijai ir smalka lieta – ja zeme ir pārāk trekna, tā labāk aug, bet sliktāk nobriest un var nepārciest ziemu tāpēc, ka dzinumi ir par jēlu. Turpretī liesākā zemē labāk nobriest, bet sliktāk aug. Lai pasargātu no sala, tās, kuras iespējams, pa ziemu var aptīt ar papīru.

    Izmēģini šos hibrīdus, kas ir ātraudzīgāki, plaukst vēlāk un zied tad, kad lapas jau saplaukušas un beigušās pavasara salnas. Piemēram, Daphne un Sunsation, kas zied ar dzelteniem ziediem.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē