Ūdensrozes pirms ziemas atvadās no lapām un visus spēkus koncentrē savā horizontālajā zemūdens stumbrā un saknēs. Svarīgi, lai tie nesasaltu. Seklajiem, dekoratīvajiem dīķīšiem paredzētās ūdensrozes nāksies noglabāt vietā, kur tās nesasalst.
Padomi veiksmīgai ūdensrožu pārziemināšanai
- Glabā pagrabā. Izcelto augu var pārziemināt pagrabā vai kādā citā vēsā telpā, kur sals netiek klāt. Podu izceļ no dīķa un aiznes uz pagrabu, kur tam jau iepriekš sagatavota bļoda (spainis, muciņa) ar ūdeni. Pavasarī luteklīti atliek dīķī.
- Gremdē dīķī. Ja dārzā ir arī lielāka, dziļāka ūdenstilpne, kurā sals līdz apakšai netiek (dziļāka par metru), ūdensrozi var iegremdēt tajā. Cimperlīgo ūdensrozi ieliek stiprā džutas maisā, tīklā vai kādā citā izturīgā ietvarā. Lai sakne labāk grimst, sainī iemet arī kādu akmeni. Visu stipri piesien sintētiska auduma auklā un nolaiž dīķa dibenā. Auklas galu labi nostiprina krastā. Pavasarī augu izvelk un noliek tam paredzētajā seklumā.
- Iegādājoties ūdensrozes, noteikti noskaidro, kādam dziļumam tās paredzētas un cik ziemcietīgas ir.
- Stādi podos. Lai būtu vieglāka cilāšana, ūdensrozes jau stāda podos, plastmasas grozos un tml. Līdzīgi rīkojas arī ar citiem ūdensaugiem, kas mīt dekoratīvajos dīķīšos.
- Ja seklajā ūdenī augušās ūdensrozes nepagūst izcelt, mazo dīķīti var piebērt ar lapām un ziemā tam uzmest sniega kalnu.