• Kā glābt rozes no ūdensžurkām

    Dārzs
    Indra Ozoliņa
    31. oktobris, 2023
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Tatiana Zorina / Shutterstock
    Jautā lasītāja Mudīte: «Man dārzā bija desmit rozes, no kurām pagājušajā pavasarī trīs gāja bojā, jo ūdensžurkas nograuza saknes. Ceturtais upuris ir roze  ‘Frederic Mistral’. Cenšos glābt, atrokot saknes un zemē liekot žurku indi – zilas pastilas. Ko vēl darīt? Vai var pārstādīt sešus gadus vecu rozi ar garu mietsakni? Kā sagatavot bedri, stādot jaunas rozes nākamajā gadā? Ko pievienot augsnei vai aplikt apkārt bedrei, kas atbaida žurkas? Vai var stādīt rozes iepriekšējā vietā, nomainot tikai augsni?» Atbild Daila Trubiņa, «Dailas Rozes» saimniece.

    Ūdensžurkas ir liela problēma arī mūsu dārzā, kur tās apgrauž ne tikai rozes, bet arī hortenzijas un augļu kokus. Ļoti šaubos, ka tās ēdīs žurku indi, jo ir gudrākas nekā peles un parastās žurkas.

    • Lai rozes pasargātu no ūdensžurkām, tām stādot ieteicams rakt lielāku bedri un aplikt apkārt metāla sietu. Rozes var stādīt arī iepriekšējā vietā, bet pārstādot no bedres jāizņem ārā visa vecā augsne.
    • Stādot jāizmanto kūtsmēsli, laba trūdzeme un kompleksais mēslojums.
    • Var pārstādīt arī sešus gadus vecu rozi, to parasti dara septembra otrajā pusē. Lai tā labāk ieaugtos, dzinumus vajadzētu saīsināt vismaz par trešdaļu.
    • Otrs variants būtu rozi stādīt lielā podā, kārtīgi sagatavojot augsni ar trūdzemi un kūtsmēsliem. 

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē