Atbild Inita Šteinberga, krūmmmelleņu saimniece.
- Krūmmellenes lieliski jūtas, stādītas putuplasta kastēs. Tādas nereti bez maksas var savākt pie pārtikas preču veikaliem. Protams, var arī iegādāties speciālus termopodus, kas paredzēti augiem, kuri ziemo ārā, taču šādi podi maksā bargu naudu.
- Svarīgi, lai kastes stūros būtu caurumiņi, pa kuriem iztecēt ūdenim. Ja nav, tad izdur (ar karstu naglu). Ja netīk putuplasta baltums, kastes var dekoratīvi apdarināt.
- Kastē ieber speciāli krūmmellenēm paredzētu substrātu un iestāda augu. Substrātu vajag daudz mazāk, nekā audzējot bedrēs. Ik pa laikam kūdru mazliet papildina, jo tā gan sadalās, gan noskalojas. Arī laistāmā ūdens vajag maz, jo kasti apliet ir vieglāk nekā dobi. Lai būtu vieglāk apkopt, zem kastēm der paklāt ģeotekstilu.
- Šādās kastēs mellenes lieliski ziemo ārā. Augsne tajās ir sasalusi vienā gabalā, taču uztraukumam nav pamata – krūmmellenēm tas neskādē. Pavasarī visas mostas priecīgas.
- Labi noder arī tas, ka šādus stādījumus var pārvietot pēc vajadzības. Piemēram, pirms ziemas sanest nožogotā teritorijā, lai neapgrauž meža zvēri, vai salikt vienkopus un sasegt, ja sola bargu salnu pavasarī vai kādu citu dabas stihiju. Svarīgi ziemā kastes turēt uz zemes, nevis uz betona vai bruģa.
- Vienā kastē var stādīt arī divus stādiņus. Kastes vidu pārdala ar dēlīti vai ģeotekstila gabalu, lai sakņu sistēmas nesaskartos. Pēc gada, diviem, kad zari sakļausies, katru pārceļ savā kastē vai dārza bedrē (sakņu kamols būs kā glīts klucītis).